Розкривали тему інформаційної гігієни та медіаграмотності під час тренінгу

У Центральній міській бібліотеці Кам’янця-Подільського на засіданні Клубу “Активної Громади” пройшов тренінг на тему “Інформаційна гігієна”. Учасниками тренінгу стали студенти коледжу будівництва та дизайну. Чому саме студентство? – Бо саме молодь багато часу проводить в Інтернеті.

За словами тренера, координатора ВІ “Активна Громада” В’ячеслава Полятинчука, тренінг показав, що в аудиторії хороший рівень обізнаності з теми фейків. Вони розуміють, що це таке і для чого їх використовують. Однак, під час детального розбору цього поняття стало зрозумілим, що не всі вміють відрізняти фейки та пропаганду. Тим паче, не всі знають, як себе вберегти і не потрапити на “гачок”. Тому, метою даного тренінгу було навчити сучасну молодь відсіювати фейки та пропаганду з реалій сьогодення.

камянець інфогодина

– На нашу думку діти найбільш уразлива категорія населення, яка страждає від маніпуляцій інформацією. Сучасні підлітки народилися вже “з телефонами в руках”. Це звичний для них засіб комунікації та навіть їх середовище існування. Старше покоління використовуює телефони, соцмережі та й загалом Інтернет за необхідності, а молодь просинаються та засинають з Facebook, Instagram, Telegram і т.д. Тому, нам важливо було розібратися, чи вміють учасники розрізняти фейки і найголовніше, чи не звертають вони на них увагу, тобто не поширюють їх і не довіряють їм, – розповів Славко Полятинчук, регіональний координатор ВІ “Активна Громада”.

Присутні розглядали різні публікації, пости, аналізували виступи політиків і намагалися знайти в них ознаки маніпуляції або популізму. Також, вони вчилися на практиці перевіряти інформацію та аналізувати її. На думку тренера, їм вдалося донести необхідну інформацію слухачам та пояснити, що якість інформації впливає на якість життя і на майбутнє.

камянець інфогодина2

– Мені сподобався захід і я думаю, що від нього буде реальна користь. Я розумію тепер, наскільки негативно на нас впливають фейки і, як легко можна маніпулювати свідомістю людей, коли вони не знають правди. Я думаю, що практичне завдання, яке ми виконували, допомогло нам навчитися розрізняти фейки та маніпуляції. А головне, тепер я точно буду перевіряти усю інформацію, яку чую або читаю, – розповідає учасник тренінгу Андрій.

Тренінги на тему інформаційної гігієни та медіаграмотності проходять у межах проекту «Якісна інформація – якісний вибір».

Примітка. Проект «Якісна інформація – якісний вибір» виконується Інститутом “Республіка” в партнерстві з Громадським радіо за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews.