За Мирний протест

Всеукраїнська ініціатива «За мирний протест!» розпочала свою діяльність з 2011 року. Інститут «Республіка» був  одним із 27 організацій-засновників.

Основна мета Ініціативи – захист свободи мирних зібрань в Україні. Протягом 2011 – 2013 рр. Ініціатива працювала над реформуванням законодавчої сфери даного права, захищала права активістів на свободу зібрань у суді, займалась інформаційною кампанією та просвітництвом, розбудовувала власну мережу в регіонах зі 148 організацій та 24 координаторів, налагоджувала мости між місцевою владою і громадськими активістами, простими громадянами.

У жовтні 2013 року в Україні розпочався Євромайдан, який переріс у народне повстання з 1 листопада, коли влада Януковича грубо порушила право громадян на мирне зібрання застосовуючи насильство над мітингувальниками.

На сьогодні ситуація з мирними зібраннями в Україна набула нових викликів, які необхідно вирішувати: радикалізація населення та створення окремих воєнізованих угрупувань, що протидіють певним тематичним зібранням, продовження порушення свободи мирних зібрань у судах та місцевими органами влади.

1465899301 (2)Таким чином, експерти Інституту “Республіка” підготували звіт стосовно дотримання свободи мирних зібрань в Україні в 2015-2016 рр.

Інститут Республіка вже протягом кількох років здійснює моніторинг дотримання свободи зібрань в Україні. Викладені матеріали показують, як змінилася ситуація із свободою зібрань після тих подій на Майдані та які тенденції у цій галузі з’явилися протягом 2014-15 років.

Детальніше: Дотримання свободи зібрань в Україні 2015-2016 рр. та Повний звіт

Враховуючи дані обставини, Інститут «Республіка» продовжує працювати над захистом свободи зібрань в Україні за наступними напрямками: реформування законодавчої сфери щодо свободи зібрань, аналіз потенціалу активності населення України, сприяння деескалації конфлікту, поширення культури мирних протестів та інформування про їх результативність.

Керівник проекту: Володимир Чемерис, голова Інституту

Більше про проект: www.zmina.org.ua