Народний театр

В основу даного напрямку увійшов метод народного театру.

Місія народного театру – формування взаємопорозуміння в українському суспільстві в пост конфліктній фазі.

Мета: повернути мистецтво в лоно соціальних практик: створити платформу, де мистецтво художньо деконструює місце діалогу між «ворожими» сторонами.

У театрі грають звичайні люди, непрофесійні актори.

Народний театр – це театр швидкого реагування, що розповідає про гострі повороти в політиці та соціумі. Наразі для українців сходу-заходу це створює альтернативну платформу для порозуміння. А актуальність – це не миттєвість і не відображення того, що вчора було в новинах, але це те, що сьогодні болить у глядача. Ось про ці больові точки цікаво міркувати саме в театрі.

Створений на теренах України народний театр пропонує вирішити існуючі проблеми непорозуміння на регіональному, вертикальному та локальному рівнях в Україні двома шляхами:

  • як платформа для аналізу актуальних соціальних, політичних, економічних та культурних проблем українського суспільства з метою пошуку шляхів ефективного вирішення;
  • як платформа для залучення громадян до суспільно-політичних, соціально-економічних та культурних процесів в Україні.

У 2014 – 2015 роках були підготовлені та проведені дві вистави – “Дерево життя” (у м. Київ в Центрі Леся Курбаса) та “Сіра зона” (у м. Запоріжжя). Вистави були побудовані на реальних історіях очевидців подій Революції гідності, військових дій в зоні АТО та проблем ВПО.

У 2016 році в рамках проекту були представлені 3 вистави “Вам тут не демократія” в Ужгороді, Горішніх Плавнях та Маріуполі.

Афішка_Маріуполь

Читати про виставу в Маріуполі

Анонс-Вам тут не демократія

Чи тати про виставу в Горішніх Плавнях

 

Анонс-Вам тут не демократія

Читати про виставу в Ужгороді