decentralisation-3-01

Всеукраїнська кампанія “Успішна Громада”

Будуємо майбутнє разом!

покликана сприяти зміцненню багаторівневого діалогу між громадами та місцевою владою для того, щоб прискорити процеси децентралізації в Україні.

Кампанія зі сприяння реформі місцевого самоврядування тривала з 1 січня по 1 липня 2016 р.

Показники виконання проекту:

grafic (12)

Проміжні звіти кампанії “Успішна громада” можна проглянути за посиланням: січень-червень, січень-травеньсічень-квітеньсічень-березень, січень-лютий.

Завданнями кампанії було:

Інформування. Політичні маніпуляції навколо реформи децентралізації призвели до утворення великої кількості протиріч та міфів у суспільстві. Тож, Всеукраїнська кампанія “Успішна Громада” покликана збільшити поінформованість громадян про те, що собою являє реформа “децентралізації” та які можливості вона відкриває для пересічного громадянина України.

Громадський вплив. Кампанія буде спрямована на просвіту громадян, які ще не були залучені до громадського середовища. Адже разом із можливостями громад, особливо фінансовими, зростатиме також і відповідальність за долю власного населеного пункту. Ця відповідальність покладається як на владу, так і на пересічного громадянина.

Діалог “влада-громада”. Вкрай важливо, щоб між владою та громадою відбувався конструктивний діалог. Тому кампанія сприятиме налагодженню  співпраці між населенням та представниками місцевої влади, обраними на виборах 2015 року. Вигоду від співпраці повинні зрозуміти як чиновники та політичні діячі, так і  пересічні жителі.

Міжрегіональний зв’язок. Активісти та представники влади зможуть обмінюватися досвідом реалізації реформи децентралізації, налагоджувати співпрацю з іншими регіонами України. Кампанія створюватиме майданчик для обміну ідеями, досвідом та практиками демократичних перетворень як на локальному, так і на Всеукраїнському рівні.  

Всеукраїнська кампанія “Успішна Громада”  втілюється Всеукраїнською Ініціативою “Активна Громада” від Інституту “Республіка” та Інститутом громадянського суспільства. Партнером виступає Національний Демократичний Інститут Міжнародних Відносин за фінансової підтримки Уряду Канади, що надається Міністерством міжнародних справ Канади.

У другій половинні 2016 року кампанія зі сприяння реформі місцевого самоврядування продовжилась в рамках Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” у парнерстві з BST.