ЕтичніКодекси

Кампанія покликана сформувати механізм запобігання корупції шляхом імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування у чотирьох пілотних областях: Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській та Чернігівській.

Міські та обласні органи місцевого самоврядування залишаються одними з найбільш закритих та непрозорих органів влади в Україні. Їх основні нормативно-правові акти часто не відповідають чинному антикорупційному законодавству. Діяльність місцевих чиновників супроводжується корупційними ризиками. Це проявляється у “конфлікті інтересів”, “не підзвітності перед громадою”, тощо. Все частіше в органах місцевої влади прослідковуються факти зловживання службовим становищем, впливу на бізнес для отримання протиправної вигоди або лобіювання власних інтересів. Водночас реальних механізмів контролю за діями чиновників, окрім громадського, фактично не існує.

Світова ж практика демонструє, що одним із методів протидії корупції є впровадження етичних кодексів і дотримання чиновниками їх норм.

Цілі кампанії:

  1. Підвищити рівень обізнаності громадян та представників місцевої влади щодо методів та інструментів запобігання корупції.
  2. Розробити та популяризувати серед органів місцевої влади механізмів запобігання конфлікту інтересів.
  3. Налагодити співпрацю між громадою, громадськими організаціями та владою на різних рівнях з метою протидії корупції.

Примітка. Кампанія з імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом “Республіка” та Центром “Ейдос” у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.