Рівень впровадження реформ в Україні (2)

В Україні реформи тривають вже третій рік. Щодня з екранів телевізора та сотень дописувачів соцмереж можна побачити величезну кількість інформації про «успішність» реформ, яку пишуть прихильники «органів влади». Та ще більше інформації про «провальність» реформ, яка виходить від опозиційних діячів всіх мастей і течій.

Можна було б сказати стару мудрість, що істина знаходиться десь посередині, і на цьому заспокоїтися. Проте ми, як і належить дослідникам, задали просте запитання: «а де саме посередині знаходиться ця істина?» У пошуках відповіді ми звертаємося до регіональних стейк-холдерів, тобто людей, які безпосередньо зацікавлені в реформах. Апелюємо також до людей, які формують громадську думку, вивчають її, мають власну експертну позицію щодо питання реформування в Україні.

Проект «Рівень впровадження реформ в Україні на місцевому рівні» націлений на вивчення реального стану впровадження реформ на місцях та аналіз успіхів і невдач реформ.

Аудиторія: представники громадських організацій, політологи, представники органів влади та ОМС, ЗМІ та інші організації, що мають відношення до сфери галузей, у яких відбуваються реформи.

Партнерство дослідницької та громадської організації дозволило підсилити сильні сторони обох структур. Так, представники компанії «Active Group» проводять збір даних і їх обробку за чіткою, перевіренною роками методологією. У той час, як громадська організація Інститут «Республіка», маючи велику мережу координаторів по Україні, забезпечує ефективні контакти, розробку і формування проблематики, донесення результатів дослідження.

Згідно з планом дослідження, більше 400 експертів з різних регіонів країни буде опитано. На основі даних буде зібрано та проаналізовано успіхи та невдачі реформ.

Очікувані результати дослідження:

  • опитано щонайменше 400 експертів із галузей, у яких відбуваються реформи;
  • створена аналітика по напрямках реформ щодо рівня їх впровадження та поінформованості громадян на місцях;
  • окреслення проблем, що стосуються впровадження реформ в Україні на місцевому рівні та надання рекомендацій щодо їх виправлення.

Фінальний документ буде спрямовано в органи влади, народним депутатам України для корегування державної політики. А також буде проведено серію презентацій в регіонах, аби місцеві органи влади та місцеві політики мали можливість отримати повну та неупереджену інформацію щодо стану реформ у їх регіоні в порівнянні з іншими.

Довідка. Проект «Рівень впровадження реформ в Україні на місцевому рівні» втілюється Інститутом «Республіка» у партнерстві з дослідницькою компанією «Active Group».