У Запоріжжі завершилася публічна консультація

Запоріжжя – це місто, у якому питання благоустрою територій та дозвілля мешканців постає особливо гостро. Багато районів мають недостатньо розвинену інфраструктуру, що спричиняє незручності для населення та негативно впливає на рівень комфортності проживання у місті.

Саме тому КП «Інститут розвитку міста Запоріжжя» ініціював проект «Запорізький міський простір», який має на меті трансформацію проблемних ділянок та вулиць в сучасні, безпечні та зручні простори. Проект передбачає залучення місцевого населення на всіх етапах розробки, лобіювання та реалізації ідеї.

Вулиця Шкільна перебуває на фінальній стадії реконструкції та давно є предметом запеклих дискусій. Частина вулиці, на якій проведено ремонт асфальтного покриття, зроблено освітлення та облаштований тротуар з лавками, досі перекрита і недоступна для автотранспорту. У вечірній час на дій ділянці багато відпочиваючих, діти під наглядом родичів катаються на роликах, велосипедах і скейтах. Це є ознакою потреби в розбудові об’єктів для відпочинку та активного дозвілля.

68974243_2323437144540571_1038347926226599936_n

Саме тому, КП «Інститут розвитку міста Запоріжжя» у співпраці з ВІ «Активна Громада» (ГО «ВГО «Інститут «Республіка») звернулися до мешканців з проханням долучитися до публічної консультації і відповісти на питання:

Створення яких об’єктів дозвілля та інфраструктури на вулиці Шкільна є пріоритетним?

  • Зелена зона (більше клумб з квітами, зелених надсаджень);
  • Освітлення для підвищення безпеки мешканців будинків;
  • Вело- та автостоянка;
  • Дитячий майданчик;
  • Спортивний майданчик для катання на роликах, скейтах, воркаута;
  • Зупинка громадського транспорту для зручного доїзду мешканців;
  • Майданчик для проведення публічних заходів і спілкування.

В результаті 315 відповідей учасників, які використовували ресурс «Ваша Думка», розподілилися наступним чином:

запоріжжя пк2

Однак, публічна консультація передбачала не лише поширення інформації в інтернеті та ЗМІ, але і спілкування з мешканцями вулиці Шкільна. Активісти пропонували їм пройти повноцінне соціологічне дослідження, заповнивши паперову анкету, яку розробили спеціалісти КП «Інститут розвитку міста Запоріжжя». Волонтери ВІ «Активна Громада» (ГО «ВГО «Інститут «Республіка») п’ять днів поспіль спілкувалися з мешканцями пояснюючи їм суть публічної консультації та закликаючи до обговорення.

У результаті, до обговорення долучилося ще 100 осіб, які висловили свою думку заповниши паперові анкети. Аналіз відповідей на аналогічне питання з паперових анкет показав наступні результати:

запоріжжя пк3

При спільному підрахунку голосів (електронних та з паперових анкет) були визначені остаточні результати.

Трьома найбільш популярними варіантами стали:

  • спортивний майданчик для катання на роликах, скейтах, заняття ворк-аутом (29 %);
  • зелені зони (25%);
  • дитячий майданчик (13% – на 2% більше, ніж у відповіді «автомобільна і вело-стоянка»).

запоріжжя пк4

Це не остання крапка в питанні вулиці Шкільної. 17 вересня за модерації голови запорізького осередку ГО «Centre.UA» Галини Азарової відбулася публічна консультація з зацікавленими сторонами. В ході дискусії були виявлені основні проблемні точки: недостатня обізнаність населення, неготовність громадян долучатися до процесів прямого самоврядування та недовіра місцевої влади Запоріжжя в питаннях благоустрою та архітектурного планування району.

Найближчим часом планується організувати воркшоп за участі представників громадськості, виконавців проекту з реконструкції вулиці Шкільної і експертів-урбаністів. Також, планується робота фокус-групи стосовно впровадження проекту за участі представників міської ради та керівництва Олександрівського району.

Якщо робити підсумки, публічна консультація виявила зацікавленість населення до даного питання, готовність долучатися до простих форм роботи та небайдужість до майбутнього власного міста.

За більш детальною інформацією звертайтеся до комунікаційної координаторки ВІ «Активна Громада» у Запоріжжі Олесі Лапікової тел. (066) 871-67-19.

Публічна консультація – це один з інструментів демократичного впливу громадян на суспільно-важливі рішення, які приймають органи влади. Результати публічної консультації будуть прийнятті місцевою владою до уваги під час остаточного прийняття рішення.

Примітка. Публічні консультації проходять у межах проекту «Задай курс владі» за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (NDI).