14 вересня у Харкові відбувся Форум “Галерея реформ: громадяни творять зміни”.

Захід орієнтований на громадян, які раніше не брали участі у громадському житті.

Основна мета Форуму – в ілюстративний формі привернути увагу до стану реформ у місті та причин, які заважають їм реалізовуватися. Реформи ефективні тоді, коли їх розуміють ті, на кого вони спрямовані. Часто, громадяни не цікавляться реформами, не розбираються в тому, що відбувається в країні. Наша задача не лише інформувати про перебіг реформ, але й мотивувати громадян долучатися до їх реалізації.

Під час форуму розглядалися наступні теми:

  • антикорупційна реформа;
  • виборча реформа та політфінанси;
  • медична реформа;
  • реформа освіти;
  • сфера ЖКГ у Харкові.

Програма також, передбачала спілкування з профільними департаментами та управліннями, перформанс від Гамлета Зіньківського, воркшоп з живопису та створення картин.

ВІ “Активна Громада” також була представлена на Форумі.

Регіональний комунікаційний координатор Андрій Руденко вирішив взяти участь у Форумі, як спікер заходу. Форум – це цікавий формат, який зазвичай відвідують багато людей. Учасники таких форумів або активісти, або ті люди, які прагнуть змін, однак не знають, що вони можуть зробити для їх втілення. Тому, під час таких заходів можна мотивувати громадян та в майбутньому долучати їх до діяльності. Виступ Андрія стосувався діяльності ВІ “Активна Громада” у Харкові. Андрій розповів про публічні консультації та заохочував учасників Форуму брати у них участь.

реформи

– Інститут “Республіка” займається тим, про що говорять сьогодні на форумі, а саме залученням громади до прийняття рішень. У нас є такий інструмент під назвою «публічні консультації». Це коли влада пропонує громадянам декілька варіантів вирішення ситуації, а громадяни висловлюють свою думку та обирають. Це вже успішно протестовано в інших регіонах України і, сподіваюся, стане найближчим часом популярно і в Харкові. Зараз ми запустили першу консультацію в області. Громадяни повинні розуміти, що без їх участі зміни неможливі»,- розповів Андрій Руденко, комунікаційний координатор ВІ “Активна Громада” у Харкові.

Часто влада приймає рішення, не враховуючи думку громадян. “Актвина Громада” має поступово змінювати цю ситуацію та ставати ініціаторами змін. Публічні консультації допомагають мешканцям громад, міст, містечок долучатися до обговрення соціально-важливих питань. А під час таких заходів, як Форум активісти доносять до більшої кількості громадян інформацію про нашу діяльність.

70742663_2404706069767728_8148589666833006592_n

– Галерея реформ – перша сходинка до того, щоб громадяни почали впливати на владу. Сьогодні прийшли ті, які вперше беруть участь у подібних заходах, ми надалі продовжимо співпрацю та будемо ділитися можливостями. Дякуємо усім, хто долучився до Форуму. Така кількість учасників та спікерів дає надію, що реформи в нашому суспільстві все ж таки будуть реалізовані, – розповідає Олександра Щукіна голова ГО “СМАРТ МЕДІА” та регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” у Харкові.

Саме за допомогою таких заходів відбувається обговорення негативних та проблемних питань шляхом використання картин, створених громадянами. Активність громадян посилюватиметься, коли їм будуть в креативній формі  пояснювати, як кожен з нас може впливати на зміни.

Форум пройшов активно, позитивно та креативно! Його організовала ГО “СМАРТ МЕДІА” за підтримки Національного Демократичного Інституту та Агенства США з міжнародного розвитку. Дякуємо усім, хто долучився до заходу. А також усім, хто має намір долучатися до реалізації реформ у Харкові та інших містах України.