4 червня в Черкасах відбулася публічна консультація щодо запровадження професійного ліцензування лікарів для медичної спільноти за участі заступника міністра Олександра Лінчевського. Під час зустрічі лікарі, керівники медичних закладів й управлінці у сфері охорони здоров’я разом з експертами МОЗ України обговорили нові правила, за якими працюватимуть лікарі.

ПК МОЗ Черкаси

Першим питанням розглянули тему професійного ліцензування лікарів.

— Питання, які обговорювалися на цьому заході, насправді звучать кожного дня в ординаторських. Зараз ця дискусія винеслася на рівень Міністерства, аби стати новою політикою у післядипломній освіті. Для лікаря безперервний професійний розвиток – це частина життя. Також обговорювали ліцензування – нову філософію стосунків між лікарем, пацієнтом та державою. Зокрема, хто регулюватиме момент становлення студента/інтерна лікарем, – зазначив Олександр Лінчевський, заступник міністра охорони здоров’я.

ПК МОЗ Черкаси.jpg4

У консультації взяли участь 52 лікаря з Черкас та Черкаської та Кіровоградської областей, яких зацікавив новий формат обговорення. Младена Качурець, Керівник медичного сектору Офісу ефективного регулювання, розповіла про систему ліцензування, її переваги та зміни в підході до оцінювання роботи лікарів. У свою чергу, Тетяна Потупалова, державний експерт Директорату науки, інновацій, освіти та кадрів МОЗ України презентувала інформацію про безперервний професійний розвиток, що є частиною ліцензування.

ПК МОЗ Черкаси.jpg3

Впровадження професійного ліцензування лікарів – це принципово нові правила доступу до професії лікаря, які сприятимуть підвищенню якості медичної допомоги та зростанню престижу лікарської професії в українському суспільстві.

Метою політики є підвищення мотивації лікаря шляхом:

  • забезпечення достойної винагороди лікарю, що підтвердив свою кваліфікацію;
  • визнання його професіоналізму незалежно від стажу роботи;
  • забезпечення можливості вільно працевлаштовуватися та практикуватися без обмежень щодо закладів охорони здоров’я.

ПК МОЗ Черкаси.jpg2

Публічні консультації є невід’ємною частиною запровадження якісних змін для лікарів. Такий формат дозволяє почути думки лікарської спільноти з усієї країни, і на основі цього розробити законопроект про професійне ліцензування лікарів та відповідні нормативно-правові акти з урахуванням позицій всіх зацікавлених сторін.

Медичним фахівцям, які не змогли особисто взяти участь в публічній консультації, Міністерство пропонує висловити свою думку через онлайн-анкету за посиланням.

У цілому дискусії проходили жваво. Присутні лікарі схвально відгукувалися про концепцію реформування галузі та надання їм автономії від медичного закладу через ліцензування індивідуальної медичної практики лікаря.

– Публічна консультація в Черкасах ще раз засвідчила свою ефективність. Лікарі були на стільки зацікавлені і занурені в процес консультування, що після завершення просили проводити подібні заходи частіше. Це дозволить краще розібратися в реформі і стати справжніми союзниками Міністерству та співавторами в просуванні якісних ідей, – Олександра Гліжинська, виконавча директорка Інституту “Республіка”, модераторка заходу.

ПК МОЗ Черкаси.jpg 1

— Дякую представникам Міністерства та консультантів, що були присутніми сьогодні. Питання ліцензування зараз дуже цікавить медиків, тому що набагато простіше зараз атестуватися, і відповідно – отримати ліцензію на свою практику. Сьогодні була можливість озвучити запитання й отримати на них відповіді безпосередньо і від представників МОЗУ. Тепер у мене буде більше мотивації і знань для того, щоб інформувати лікарів свого закладу на цю тему, – зазначає Ігор Гайдай, завідувач організаційно-методичного відділу КНП «Черкаський обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради».

За результатами проведення серії публічних консультацій експертами буде підготовлено аналітичний звіт, який буде враховано під час підготовки законопроекту та підзаконних нормативних актів.

Youtube URL string specified is not valid.

Нагадаємо, проект Концепції професійного ліцензування лікарів в Україні пройшов громадське обговорення, його підготовлено до розгляду Кабінетом Міністрів України.  Запровадження професійного ліцензування лікарів є компонентом середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період 2019-2022 років.

Публічні консультації проводить Міністерство охорони здоров’я України спільно з Офісом ефективного регулювання за сприяння NDI Ukraine та Інституту «Республіка» та завдяки підтримці Уряду Сполученого Королівства Великобританії та Фонду ефективного врядування (GGF).