31 травня у Хмельницькому відбулися консультації з громадськістю щодо поводження з «зеленими відходами».

Координатори ВІ «Активна Громада» у Хмельницькому Юлія Мазур та Сергій Толстіхін спільно з Хмельницькою міською радою провели консультації з громадськістю з приводу поводження з зеленими відходами.

156A4507

Як і більшість міст України, Хмельницький має справу з низкою проблем, що стосуються поводження з відходами. Для вирішення цих проблем міська рада та КП «Спецкомунтранс» працюють над планами вдосконалення міської системи збору, обробки та утилізації муніципальних твердих побутових відходів. План має назву «Розумне Довкілля Хмельницький».

Одним із видів відходів, які утворюються в процесі життєдіяльності людини, а також суб’єктів господарювання, є зелені відходи: листя, гілля. «Зелені відходи» називають основними утворювачами несанкціонованих звалищ. Люди складають їх, зазвичай, біля контейнерних майданчиків та на тротуарах, газонах. Хоча плата за вивезення листя, відходів з городів та гілля не входить до складу тарифу на вивезення твердих побутових відходів.

156A4518

Розпочинався процес з поінформування місян. Координатори ВІ «Активна Громада» проводили опитування хмельничан під час інфогодин, на предмет їхньої обізнаності поводження із зеленими відходами.

Для опитування було обрано 3 мікрорайони міста: Лезневе, Дубове, Ракове. Ці мікрорайони були обрані, оскільки в них межує приватний сектор та багатоповерхівки, тобто мешкають люди, які продукують зелені відходи, і ті хто стикається з проблемою утилізації даного виду сміття.

156A4540

Протягом місяця було опитано 100 хмельничан. Під час інфогодин координатори та волонтери задавали мешканцям такі питання:

  1. Чи продукуєте Ви “зелені відходи” (листя, гілля тощо)?
  2. Чи відомо Вам про проблему накопичення “зелених відходів” у місті?
  3. Чи знали Ви, що поводження з “зеленими відходами” не закладено у тариф ?

(Поняття “зелені відходи” немає у законі, відповідно норму їх утворення неможливо розрахувати та визначити тариф на поводження з ними)

  1. Як на вашу думку можна вирішити проблему накопичення “зелених відходів” у місті?

156A4505

Результати опитування та шляхи вирішення проблеми поводження з даним видом сміття були презентовані 31 травня під час консультації з громадськістю щодо поводження з «зеленими відходами». У консультації взяли участь представники Хмельницької міської ради (Заступник міського голови Володимир Гончарук, начальник управління економіки Оксана Новодон, Головний сеціаліст Управління економіки ХМР Іван Підопригора, Начальник управління житлово-комунального господарства Василь Новачок), голови органів самоорганізації населення (ОСН), закордонні експерти (зокрема з Польщі, Грузії та Молдови), екологи, громадські активісти, мешканці міста.

156A4535

Під час консультацій обговорювалися питання щодо того, як краще утилізувати зелені відходи. Під час обговорення враховувалися побажання мешканців міста та пропозиції міської ради. Також активісти представили концепцію проекту «Розумне довкілля». Закордонні експерти ділилися ж власним досвідом утилізації зелених відходів та давали поради, як правильно поводитися з листям та гіллям.

Результати консультацій – поєднання декількох підходів утилізації сміття, вирішено провести інформаційну кампанію серед хмельничан щодо підготовки зелених відходів до утилізації та самого процесу збирання та вивозу даного виду сміття.