ВІ “Активна Громада” до дня сміху провела всеукраїнську акцію у форматі вікторини.

Команда Інституту “Республіка” завжди проводить всеукраїнські акції, щоб привернути увагу до важливих державних подій або ж свят. Цьогоріч для проведення акції ми обрали формат вікторини та звісно ж провели її онлайн. 1 квітня регіональні координатори ВІ “Активна Громада” в прямому ефірі в Facebook мережі розігрували призи за правильні відповіді учасників вікторини “Правда vs Брехня”.

Учасникам потрібно було послухати твердження координатора та протягом наступних 10 секунд написати в коментарі одне слово “Правда” або ж “Брехня”. Твердження були не складними та допомогли учасникам пригадати інформацію з історії України, сфери самоврядування/державної влади та просто подумати над цікавими фактами.

онлайн інфогодини, копія, копія, копія, копія (2)

Наведемо декілька прикладів тверджень:

  1. У Верховній Раді IX скликання на сьогодні є 20,5% народних депутатів-жінок (Правда);
  2. День Конституції України відзначається 23 червня (Неправда. 28 червня);
  3. За 2019 рік уряд Великої Британії провів 585 публічних консультацій з громадянами (Правда);
  4. Згідно дослідження Фонду “Демократичні Ініціативи” за 2019 рік, більше чверті населення України (25%) залучені до громадської активності (Неправда. На жаль, лише 7,5% громадян);
  5. Місцеве самоврядування є правом територіальної громади (жителів села, селища, міста) – самостійно вирішувати питання місцевого значення (Правда);
  6. Народний депутат може знизити тарифи для населення. (Неправда. Тарифи на комунальні послуги ухвалюють не народні депутати, а виконавча влада: Кабінет міністрів, НКРЕ, обласні та місцеві адміністрації).

Загалом, таких тверджень було 15. Після завершення вікторини, координатори одразу підрахували кількість правильних відповідей кожного учасника та визначили переможців! Акція в такому форматі допомогла всім трішки відволіктися від негативних новин, якими переповнена інтернет мережа, дізнатися корисну інформацію та креативно відзначити день сміху.

Вітаємо переможців та дякуємо всім учасникам, які долучилися до вікторини.

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.