Публічні консультації дають плоди: у Запоріжжі реконструюватимуть сквер 

Про те, як відбувався процес погодження й прийняття рішення, що отримає громада від публічної консультації розповідає координаторка ВІ «Активна Громада» в Запоріжжі Олеся Лапікова.

Олеся Лапікова

Темою публічної консультації було: «У якій зеленій зоні варто провести заходи з благоустрою насамперед?», адже питання паркових зон є особливо болісним і актуальним для Запоріжжя. Більшість з них знаходиться в незадовільному стані – при тому, що зелені «легені» необхідні для повноцінного існування індустріального міста. А жителі гарячого півдня потребують затінку для відпочинку й корисного дозвілля. Запорізька районна державна адміністрація по Олександрівському району, розуміючи важливість реконструкції та благоустрою парків та скверів, вирішила не обирати випадковим чином, з чого ж почати, а проконсультуватися з запоріжцями, які й будуть у майбутньому користуватися оновленим сквером.

Так, до публічної консультації долучилося 1473 мешканці міста, з них 697 осіб підтримали варіант реконструкції Скверу Піонерів.

Рішення про реалізацію було прийнято досить швидко: 10 травня закінчилася публічна консультація. А вже 6 червня, після проведення обговорень між районною адміністрацією і керівництвом міста, вже була проведена спільна прес-конференція. Чиновники проанонсовали реконструкцію обраного запоріжцями Скверу Піонерів.

Що важливо, влада прислухалася до волевиявлення містян. У цілому і громадськість, і представники влади були готові до отриманих результатів. Ще до оголошення публічних консультацій на сайті міської ради були зареєстрована петиція стосовно проблемного скверу, і вона зібрала чимало голосів. Втім, голова Олександрівської РДА Валерій Мостовий на прес-конференцій проголосив, що до реалізації було би прийнято будь-який варіант, що отримав би найпотужнішу підтримку.

Звісно, заплановані заходи з благоустрою – це довготерміновий процес. На щастя, вже існує розроблений проект реконструкції Скверу Піонерів, який залишається актуальним і придатним до впровадження. Відповідно до документу, заходи з благоустрою відбуватимуться протягом 2019-2020 років у два етапи. Зокрема, передбачаються демонтажні роботи, облаштування доріжок, відновлення зелених насаджень (зокрема, висадка газону, кущів і квітів), створення паркової інфраструктури (освітлення, лавки, смітники) та реставрація фонтану у формі скульптурної композиції.

ПК Запоріжжя

Також планується переобладнання зупинкового комплексу на вул. Базарній в єдиному архітектурному стилі.

Загалом на реалізацію проекту заплановано виділити близько 14 млн грн з міського бюджету.

Хочу відмітити легкість у спілкуванні з командою Олександрівської районної адміністрації. Це відкриті до діалогу та використання нових форматів люди, що дійсно вболівають за свою територію. Сподіваюся, що наша співпраця стане гарним прецедентом для проведення публічних консультацій в інших районах міста та щодо інших питань, що виходять за межі інфраструктурної галузі.

Нагадаємо, що публічна консультація – це процес комунікацій  між  органами державної  влади та громадянами (зацікавленими сторонами). За його допомоги обидві сторони стають поінформованими про різні перспективи та пропозиції урядової політики та надають можливість громадянам впливати на зміст рішень, що їх ухвалюють органи державної влади.

Довідка. Публічна консультація проходила в межах проекту “Задай курс владі”, що реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).