У Запоріжжі завершилася публічна консультація з громадянами

6 червня 2019 р. відбулася прес-конференція, організована ВІ «Актина Громада» в Запоріжжі Інституту «Республіка» і районною адміністрацією Запорізької міської ради по Олександрівському району. Основною темою прес-конференції стало оголошення результатів публічної консультації стосовно благоустрою зелених зон.

У Запоріжжі завершилася вже друга публічна консультація з громадськістю, що тривала з 20 квітня по 10 травня. Містянам було запропоновано відповісти на питання:

У якій зеленій зоні варто провести заходи з благоустрою насамперед?

Можливі варіанти відповіді:

  • Сквер Студентський (біля корпусу ЗНУ, колишній БК ім. Дробязко)
  • Сквер Піонерів (зупинка вул. Базарна, колишня вул. Анголенко)
  • Сквер Прикордонників (майдан Волі)
  • Сквер Індустрія (перетин просп. Соборного і вул. Запорізької, район квіткового павільйону)
  • Сквер на площі Пушкіна (за меморіальним комплексом ліквідаторам аварії на ЧАЕС)
  • Сквер Олександрівський (перетин просп. Соборного і вул. Академіка Чабаненка, ТЦ «INtrade»)

Зі значним відривом перше місце посів сквер Піонерів як такий, що потребує найбільш термінової реконструкції. За нього віддали голоси 697 осіб (47% опитаних). Також актуальною вважають заходи з благоустрою у парку Студентському (18,5%).

ПК Запоріжжя (2)

– Інформація про перебіг публічної консультації поширювалася засобами масової інформації (інтернет-ЗМІ, телерадіомовлення), в соціальних мережах та у вигляді друкованих афіш, розміщених в державних установах, ЦНАПах і не тільки. У цілому в консультації взяло участь 1473 особи, що помітно перевищує середній показник активності для обласних центрів. Це свідчить про зацікавленість запоріжців як у проголошеному питанні, так і в нових інтерактивних інструментах участі в процесі місцевого самоврядування, –  розповіла Олеся Лапікова, комунікаційна кординаторка ВІ «Актина Громада» в Запоріжжі.

Після завершення публічної консультації результати були розглянуті районною адміністрацією Запорізької міської ради по Олександрівському району.

Під час прес-конференції голова Олександрівської районної адміністрації Валерій Мостовий проанонсував проведення заходів з благоустрою у сквері Піонерів, що відбудеться за підтримки мера Володимира Буряка протягом 2019-2020 років у два етапи. Ці заходи передбачають демонтажні роботи, влаштування доріжок, відновлення зелених насаджень (в тому числі – висадка газону, кущів і квітів), створення паркової інфраструктури (освітлення, скамійки, смітники) та реставрація фонтану у форматі скульптурної композиції.

ПК Запоріжжя (1)

Також планується переобладнання зупинкового комплексу за вул. Базарною в єдиному архітектурному стилі.

Існує створений раніше проект реконструкції скверу, розроблений на замовлення міської ради. Він є актуальним на сьогодні і буде використаний при проведенні робіт з благоустрою. У майбутньому планується продовження публічних консультацій у Запоріжжі, зокрема – не тільки з інфраструктурних питань.

Публічна консультація – це процес комунікацій  між  органами державної  влади та громадянами (зацікавленими сторонами), за допомогою якого обидві сторони стають поінформованими про різні перспективи та пропозиції урядової політики та які надають можливість громадянам впливати на зміст рішень, що їх ухвалюють органи державної влади.

Публічна консультація проходила в межах проекту “Задай курс владі”, що реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).