У Кам’янці-Подільському стартував проект «Статут міста у коміксах»

Проект був започаткований ще восени минулого року в межах конкурсу інноваційних проектів від Інституту “Республіка”.  Ініціаторами була ВІ “Активна Громада” Хмельницького та Агенції сталого розвитку АСТАР, які й створили перший у світі статут у форматі коміксу в Хмельницькому.

статут2камянець

Активісти вирішили ознайомити місцевих мешканців із головним документом громади шляхом викладення його у доступному форматі. Основна аудиторія проекту переважно молодь, яка, як відомо, не надто любить читати довгі, важкі тексти. Однак, вона із задоволенням сприймає гарну графіку та оригінальну подачу матеріалу.

Статут Кам'янця

– Сам по собі статут міста важкий для прочитання. Це об’ємний документ, написаний юридичною, нормативною, часто складою мовою. Щоб популяризувати “Статут” серед молоді ми обрали відому форму японського коміксу-манги. За час впровадження проекту ми розробили дизайн та макет коміксу, надрукували близько 1000 його примірників. Ми раді, що нам вдалося зацікавити юнаків та дівчат міста поширивши статут серед школярів та студентів. Як показав час, це було креативне та правильне рішення, – розповідає регіональна координаторка  Інституту “Республіка” Юлія Мазур.

Після завершення проекту у Хмельницькому статут у формі коміксів попрямував до Кам’янця-Подільського. І 23 липня, тут відбулася стартова прес-конференція проекту та презентація самої ідеї. Усі охочі мали можливість познайомитися з командою “Статуту” та дізнатися більше про сам проект. До складу команди «Статуту» входять: менеджерка проектів Агенції сталого розвитку АСТАР (Хмельницький) Анастасія Підганюк та художниця Діана Корній. Партнери проекту: координатор ВІ «Активна громада» у Кам’янці-Подільському Славко Полятинчук, консультантка з комунікацій проекту “ПУЛЬС” Анна Сіра та команда креативної агенції «Рута-дизайн».

статут4кам

 – Інформація зі статуту для легшого сприйняття буде замінена простими словами. Ми не ставимо собі за завдання висвітлити весь статут міста на цих сторінках. Головна наша ідея – привернути увагу. Ми хочемо показати молоді, що такий документ є, і що він важливий. Тут буде лише декілька основних тез статуту у формі діалогів. Презентація самого коміксу відбудеться на початку серпня. Видання вийде накладом 500 примірників. Ми плануємо поширити статут серед молоді та школярів Кам’янця-Подільського, – ділиться планами координатор ВІ «Активна громада» у Кам’янці-Подільському Славко Полятинчук.

Після презентації “Статуту” відбулося засідання дискусійного клубу. Учасники/ці обмінялися ідеями стосовно питання: «Що треба зробити, щоб зрозуміти місцеву владу?». Особливо актуальним це питання стає у контексті теперішньої політичної ситуації в країні.

статут камянець

– Сьогодні Україна переживає період змін і багато з них неочікувані. Тому надзвичайно важливо дотримуватися законодавства, аби працювати за зрозумілими для всіх правилами гри. Це стосується муніципалітетів, громадських активістів, центральної влади та інших. Адже, вони часто маніпулюють окремими нормами та повноваженнями, щоб отримати дивіденди у вигляді голосів виборців», – зазначила модераторка дискусійного клубу Анна Сіра.

У межах проекту відбудеться ще 5 заходів. З них 2 тренінги по вивченню повноважень місцевої влади та інструментів участі громадян в управлінні місцевими громадами. Це дозволить учасникам/цям розрізняти маніпуляції під час майбутніх місцевих виборів. Також, інструменти участі обговорюватимуться під час дискусійних клубів на відповідну тему. Свої знання про традиції самоврядування у Кам’янці-Подільському можна буде перевірити під час брейн-рингу. Його організацією займається партнер проекту – клуб інтелектуальних ігор «IQ». Кульмінацією проекту стане презентація самого “Статуту” виготовленого у стилі коміксу манга.

Примітка. Проект реалізовується Агенцією сталого розвитку АСТАР за підтримки Інституту «Республіка» та Національного Демократичного Інституту (NDI).