Українці зізнавалися, за що ще більше б любили свої міста.

За що ми любимо наші міста і що треба зробити, аби любити їх іще більше? Команда ВІ «Активна Громада» дізнавалася про це у мешканців українських міст.

14 лютого, у День Закоханих пройшла Всеукраїнська акція «Я люблю своє місто за». Українці підписували валентинки, звертаючись до рідних міст, писали побажання, ділилися своїми думками щодо того, що саме вони хотіли б змінити на краще. Також метою акції, яку ініціював Інститут «Республіка», було познайомити громадян з дієвим інструментом комунікації з владою – публічними консультаціями.

1

Захід одночасно проводився в понад 20 містах, в усіх куточках країни. На адресу міст прозвучало багато гарних слів.

Наприклад, ужгородці зазначали, що їхнє місто прекрасне тим, що тут є де гуляти, чудова архітектура і планування, гарні кав’ярні та доброзичливі люди. А побажання їхні стосувалися здебільшого питань благоустрою. Містяни хочуть, аби Ужгород став чистішим і світлішим.

Жителі Кам’янця-Подільського Хмельницької області також писали у валентинках, що люблять свій дім «за старе місто», «за історію», «за добрих людей» і бажали йому процвітання.

5У Горішніх Плавнях Полтавської області серед зізнань у любові були такі: «Місто люблю, бо воно моє, наше. Це моя Батьківщина, тут народився сам і мої діти», «за компактність», «за робочі місця», «за гарних дівчат».

На питання, за що б вони любили його ще більше, люди відповідали: «За безкоштовний Wi-Fi у громадських місцях», «Я хотів би, щоб у моєму місті всі дороги були заасфальтовані вчасно!», «За ефективну боротьбу з наркоманією», «Хочу бачити в місті чисті фонтани, сквери, і доглянутих тварин», «За чистіше повітря».

Мешканці Дніпра сказали, що люблять його «за патріотичність», «за те, що тут мешкає моя друга половинка», «за позитив та великі можливості». А бажали вони місту розвиватися та процвітати, добра і миру, озеленення найближчим часом, чесної та відповідальної влади.

Це лише дещиця з того, що люди говорили про свої міста.

У Скадовську Херсонської області активісти зняли ролик, про те як проходила акція в їхньому місті.

Також під час дійства українці дізнавалися про інструмент «Ваша Думка», який розроблений спеціально для публічних консультацій. Міські урядовці не завжди готові приймати найефективніші рішення, бо не знають потреб мешканців. На допомогу їм приходить цей ресурс.

Незабаром планується проведення публічних консультацій із залученням цього інструмента по всій Україні.

4

Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ГО «ВГО «Інститут «Республіка».

Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).