12 лютого у м. Южному Одеської області відбувся форум-театр «Право вибору переселенців». Захід проходив у приміщенні місцевої ЗОШ.

У форум-театрі взяли участь представники ВПО, котрі проживають у місті, учні старших класів та вчителі, представники соціального захисту населення, громадські активісти, волонтери та інші активні южненці.

1

Під час заходу учасники грали в театральні ігри, обговорювали існуючі виклики та проблеми ВПО, а також спробували знайти на них відповіді шляхом розгляду та аналізу різноманітних складних ситуацій, в котрих опинились мешканці Сходу України. До того ж під час заходу глядачам була представлена вистава, актори якої змогли продемонструвати складні життєві обставини ВПО, а глядачі, у свою чергу, мали можливість пошукати вихід з певної ситуації, використовуючи досвід інших людей у подібних випадках, а також із підключенням власних знань і навичок.

3

Форум-театр – методика, ще не поширена в Україні, але яка давно і ефективно використовується у багатьох країнах світу як засіб зробити суспільство кращим, як спосіб відкриття самого себе, визначення та вираження своїх бажань, як знаряддя зміни несприятливих життєвих обставин, та знаряддя посилення того, що приносить мир.

2

Довідка. Подібні вистави відбуваються в 20 містах України в межах діяльності Інституту «Республіка» та Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» за підтримки Фонду сприяння демократії при Посольстві США в Україні.

Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка».