13 лютого регіональна команда Інституту “Республіка”: Анатолій Стоян та Вікторія Демчик провела у Кропивницькому форум-театр. Захід був присвячений проблемі дискримінації трудових мігрантів та внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у реалізації конституційного права на участь умісцевих  виборах. У театрі взяли участь 27 осіб.

Кропивницький ф-т

Учасники заходу створили виставу, яка була продемонстрована глядачам (ВПО, представники ТВК, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, громадські активісти, ЗМІ) обговорили існуючі виклики та проблеми у сфері виборчого права ВПО і спробували знайти на них відповіді; ділилися емоціями та думками.

Форум-театр проходив у межах проекту, метою якого є сприяти реалізації конституційних прав ВПО та їх активної участі у розбудові громади та країни в цілому через інструмент прямої демократії – вибори.

Присутній депутат Подільської районної у місті Кропивницькому ради Володимир Муравйов  та заступник голови Кіровоградської обласної ТВК Анатолій Авдєєв, заявили, що законопроект №6240 має вирішити проблему щодо голосування на виборах ВПО в  цілому. Також це стосується не лише переселенців, а й трудових мігрантів, які також могли б обирати місцеву владу.

Активна Громада Кропивницький ф-т

Пані Вікторія, яка була учасником вистави в ролі посадовця мерії у підсумках висловила думку, що проблему треба вирішувати. Якби не ця вистава, то вона й гадки не мала, що така проблема існує. Кожен, хто живе в громаді, має вважатись її членом, та мати можливість впливати на прийняття рішень. Однак, за роки війни на Сході українська влада не вирішила їх головної проблеми – житло.

Переселенка з Луганської області Світлана була вражена песимізмом та байдужості багатьох місцевих жителів, коли вони не йдуть на вибори або продають свій голос за 200 грн чи кілограм гречки.

–  «Ми маємо свідомо обирати собі владу, свого мера, депутата, здійснювати постійний контроль за їх діяльністю та брати участь в управлінні місцевими справами. І лише так ми змінимо на краще місто, в якому живемо», – підсумувала Світлана.

Активна Громада Кропивницького ф-т

Захід був організований у партнерстві з ГО «Університет третього тисячоліття», голова Фаїна Познякова. Окрема подяка координатору Луганської та Донецької областей з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО) при Кіровоградській ОД Валентині Кулачко за експертну допомогу.

Довідка. Подібні вистави відбуваються в 20 містах України в межах діяльності Інституту “Республіка” та Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” за підтримки Фонду сприяння демократії при Посольстві США в Україні.

Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка».

Джерело: Kirovograd24