Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 09.02 – 20.02.18

м. Київ

Інститут «Республіка» підготував соціальний ролик, який закликає громадян бути активними.

Згідно з опитуванням, яке проводила громадська організація, лише 15% українців знають депутата своєї місцевої ради. А звертаються зі своїми проблемами ще менше.

Таким чином, проблеми не вирішуються, комунікація втрачається, а сторони звинувачують одна одну в накопичуванні проблем. Цим соціальним роликом Інститут «Республіка» хоче надихнути українців частіше звертатися до своїх депутатів, говорити з ними, розповідати не лише про проблеми, а й про ідеї та проекти, які б змінювали місто, село чи селище на краще.

Як зазначає заступниця голови Інституту «Республіка» Олександра Скиба, мета – спровокувати дискусію серед виборців та депутатів, щоб покращити взаємодію між ними.

«Звісно, є різні депутати. До когось люди постійно приходять у приймальню і звертаються з будь-яких питань, навіть з тих, які і самі могли б вирішити (наприклад, сміття у підїзді). Але є депутати, до яких люди чомусь взагалі не звертаються. Наша глобальна мета – покращити діалог між владою та громадою і вивести його на новий рівень – рівень обговорення ідей розвитку громади».

 

«На мою думку, позитивно змінити свідомість людей можливо тільки через позитивний відеоконтент, тому й був придуманий саркастичний сценарій у формі мюзиклу, головну роль в якому зіграв відомий одеський актор Олег Карпенко. Це не крик – це спів душі місцевих депутатів, які закликають до активності громадян, щоб почати ефективніше працювати на користь суспільству», – говорить режисер Сергій Пудіч.

За словами Сергія Пудіча, ця соціальна реклама – свого роду заклик до активності громадян, загорнута в оригінальну форму мюзиклу.

***

м. Кропивницький

13 лютого регіональна команда Інституту «Республіка» – Анатолій Стоян та Вікторія Демчик провели у Кропивницькому форум-театр. Захід був присвячений проблемі дискримінації трудових мігрантів та внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у реалізації конституційного права на участь у місцевих  виборах. У театрі взяли участь 27 осіб.

Учасники заходу створили виставу, яка була продемонстрована глядачам (ВПО, представники ТВК, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, громадські активісти, ЗМІ). Вони обговорили існуючі виклики та проблеми у сфері виборчого права ВПО і спробували знайти на них відповіді.

Кропивницький ф-т

Місцевий депутат Володимир Муравйов  та заступник голови Кіровоградської обласної ТВК Анатолій Авдєєв, які були присутні на заході, заявили, що законопроект №6240 має вирішити проблему щодо голосування на виборах ВПО в  цілому. Також це стосується не лише переселенців, а й трудових мігрантів, які теж могли б обирати місцеву владу.

Учасники охоче ділилися своїми емоціями та думками. Наприклад, пані Вікторія, яка була учасником вистави в ролі посадовця мерії у підсумках висловила думку, що проблему треба вирішувати. Якби не ця вистава, то вона й гадки не мала, що така проблема існує. Кожен, хто живе в громаді, має вважатись її членом, та мати можливість впливати на прийняття рішень. Однак за роки війни на Сході українська влада не вирішила їх головної проблеми – житло.

***

Понад 20 міст

14 лютого, у День Закоханих, пройшла Всеукраїнська акція «Я люблю своє місто за». Українці підписували валентинки, звертаючись до рідних міст, писали побажання, ділилися своїми думками щодо того, що саме вони хотіли б змінити на краще. Також метою акції, яку ініціював Інститут «Республіка», було познайомити громадян з дієвим інструментом комунікації з владою – публічними консультаціями.

Захід одночасно проводився в понад 20 містах, в усіх куточках країни. На адресу міст прозвучало багато гарних слів.

1

Наприклад, ужгородці зазначали, що їхнє місто прекрасне тим, що тут є де гуляти, чудова архітектура і планування, гарні кав’ярні та доброзичливі люди. А побажання їхні стосувалися здебільшого питань благоустрою. Містяни хочуть, аби Ужгород став чистішим і світлішим.

У Горішніх Плавнях Полтавської області серед зізнань у любові були такі: «Місто люблю, бо воно моє, наше. Це моя Батьківщина, тут народився сам і мої діти», «за компактність», «за робочі місця», «за гарних дівчат». На питання, за що б вони любили його ще більше, люди відповідали: «За безкоштовний Wi-Fi у громадських місцях», «Я хотів би, щоб у моєму місті всі дороги були заасфальтовані вчасно!», «За ефективну боротьбу з наркоманією», «Хочу бачити в місті чисті фонтани, сквери, і доглянутих тварин», «За чистіше повітря».

У Скадовську Херсонської області активісти зняли ролик, про те як проходила акція в їхньому місті.

Також під час дійства українці дізнавалися про інструмент «Ваша Думка», розроблений спеціально для публічних консультацій. Міські урядовці не завжди готові приймати найефективніші рішення, бо не знають потреб мешканців. На допомогу їм приходить цей ресурс.

Незабаром планується проведення публічних консультацій із залученням цього інструмента по всій Україні.

***

м. Богуслав, Київська обл.

У Богуславі місцеві координатори ВІ «Активна Громада» провели гру-моделювання «Моя школа через 50 років» для шкільного активу Богуславської спеціалізованої школи №1. У заході взяли участь 20 учнів та педагог-організатор.

1

Це була гра-імпровізація, що складалася з чотирьох етапів.

Першим етапом був розподіл ролей. Можна було звернутися до таких варіантів: учні, учителі, батьки, спонсори, депутати, місцева влада, бізнес, ЗМІ тощо. Учні обирали ті ролі, які, на їхню думку, мають вплив або можуть його мати на розвиток навчального закладу.

Під час другого етапу учасники відповідно до ролей мали визначити переваги школи на цей момент та озвучити, що б вони хотіли змінити, хто це має змінювати та може вплинути на ситуацію.

Третій етап – презентація результатів змін через 20 років.

Четвертий етап – презентація результатів змін через 50 років. Учні розповідали, якою вони бачать школу, навчання та взаємовідносини в освітній ланці через зазначений проміжок часу.

Після активної комунікації та моделювання ситуацій відбулося відкрите обговорення гри, де учасники відповідали на запитання про те, які найважливіші зміни відбулися, хто є рушієм змін, хто і що для цього може зробити, роль учнів у цих змінах.

***

м. Зіньків, Полтавська обл.

Активісти ВІ «Активна Громада» Зінькова повідомили про те, що у місті впроваджена ініціатива щодо сортування відходів.

2Як зазначають місцеві координатори, вони присвятили багато часу вивченню думок зіньківчан з цього приводу – чи готові містяни сортувати відходи. Ця робота проводилася під час інфогодин, під час форуму активних громадян, а також під час акції до Дня Прапора і Дня Незалежності, коли збирали підписи під зверненням до міського голови. Активісти стверджують, що жодного разу вони не чули скептичної думки, а лише схвалення такої ідеї.

Міська рада підтримала ініціативу небайдужих громадян. Нині у місті встановлено три види баків: металеві сітки – для збору пластику, бочки – для скла і баки – для твердих побутових відходів. У планах – поставити окремі сміттєві баки для твердих побутових відходів і для органічних відходів.

Тепер черга за громадянами: наскільки вони будуть свідомими та відповідальними у поводженні з відходами. Це сприятиме покращенню екологічної ситуації в місті.