Інформаційно-освітній проект «Академія сортування сміття»

У м. Чернівці 93 % твердих побутових відходів акумулюються на полігоні, який знаходяться на вул. Чорновська. Під полігон виділено 42 гектари земель сільсько-господарського призначення. Щорічно сюди завозиться 520 000 м3 твердо-побутових відходів. Наразі стоїть питання про розширення площі даного полігону на 15 га. Смітєзвалище локалізуються в Садгірівському районі міста.

Згідно з рішенням Чернівцької міської сесії VII скликання статутний фонд МКП «Чернівціспецкомунтранс» збільшено на 8 млн грн. Ці кошти будуть направлені зокрема на закупівлю контейнерів для роздільного сортування сміття.

У той же час у жителів Чернівців ще не сформована культура та навички поводження з твердими побутовими відходами. Це у свою чергу сповільнює процес впровадження розподілу сміття та подальшої його утилізації на сміттєпереробних заводах і ринку вторинної сировини.

Sortuvaty smittia

Метою інформаційно-освітнього проекту «Академія сортування сміття» є навчити населення м. Чернівці правил сортування шляхом проведення інформаційних семінарів і тренінгів. Навчання проводитимуться для представників ОСББ, житлово-будівельних кооперативів, житлово-будівельних товариств, органів самоорганізації населення та для школярів.

У межах проекту заплановано проведення чотирьох інформаційних семінарів  «Правила сортування сміття». Мета – створення у м. Чернівці пулу експертів з питань розподілу, які будуть проводити кампанії від дверей до дверей, дворові зустрічі, навчаючи містян правилам сортування твердих побутових відходів, інформуючи про локалізацію точок сортування сміття. Організатори проекту будуть надавати інформаційну та консалтингову підтримку експертам, забезпечувати їх друкованою продукцією.

Також будуть проведені тренінги для школярів 9-10 класів «Розсортуємо сміття, здоровими будемо ти і я» у шістьох пілотних загальноосвітніх закладах Чернівців. Під час занять команда ГО «Буковинська медична громада» розповідатиме учнівській молоді про екологічні проблеми зберігання та утилізації відходів у світі, Україні, Чернівцях та навчатиме правил сортування сміття.

Для привернення уваги чернівчан до проблеми необхідності сортування сміття заплановано проведення флешмобу «Я сортую сміття, а ти?».

Впродовж реалізації проекту організатори також долучиться до розробки Комплексної програми поводження з відходами у м. Чернівцях.

Інформаціно-освітній проект «Академія сортування сміття» розпочався 4 грудня 2018 р. зі стартової прес-конференції, під час якої проінформувати громаду Чернівців про стан проблеми накопичення сміття та небезпечні наслідки для міста та його мешканців, мету проекту, шляхи його реалізації та очікувані результати.

Розпочата робота над Комплексною програмою поводження з відходами у м. Чернівцях спільно з фахівцями Департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міськради. У межах роботи над програмою 16 січня був проведений круглий стіл із залученням представників міської ради, департаменту ЖКГ, органів самоорганізації населення, громади міста, представників ЗМІ.

5

Командою ГО «Буковинська медична громада» розроблені макети флаєрів та плакатів «Правила сортування сміття», «Розсортуємо сміття, здоровими будемо ти і я» та наліпок «Я сортую сміття, а ти?». Наразі експерти проекту працюють над програмою інформаційних семінарів та тренінгів для школярів, проведення яких заплановано на кінець січня та лютий.

Проект триватиме з 1 грудня 2018 р. до 30 квітня 2019 р. Він реалізовується за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та  Національного Демократичного Інституту (NDI).