Як українці можуть долучитися до процесу реформування? Що кожен може зробити для того, аби реформа запрацювала? – Про це громадські активісти дізнавалися під час тренінгу.

_DSC1561

Протягом 27-28 січня в Ірпені координатори, помічники та члени ВІ “Активна Громада” взяли участь у заході, що мав на мені підвищи обізнаність активістів щодо політичних реформ.

З вітальним словом та підсумками 2017-го року розпочали навчання Олександра Скиба, заступник голови Інституту “Республіка” та мережевий координатор Віталій Гліжинський.  Чого вдалося досягти, основні результати діяльності та плани на майбутнє обговорили під час першого блоку.

_DSC1487

Після чого більш дательно експерти з різних сфер розповідали про особливості реформ, виклики, перспективи та умови, за яких громадяни самостійно можуть долучатися до процесу змін:

  • Чи вирішить виборчий кодекс проблему врегулювання виборів в Україні? – Світлана Конончук, УНЦПД
  • Чи стало прозорішим фінансування політичних партій в Україні? – Ігор Фещенко, Центр ЮА
  • Як громадяни можуть взяти участь у просуванні антикорупційної реформи? – Віталій Шабунін, Центр протидії корупції

_DSC1564

“Разом з пані Світланою ми дізналися, які переваги та підводні камені має прийнятий в першому читанні виборчий кодекс. Ігор навчив, яким чином можна відслідкувати фінансування політичних партій. Віталій Шабунін вразив виступом щодо антикорупційної реформи та участі громадян у її просуванні”, – поділилася Олеся Лапікова, комунікаційна координаторка з Запоріжжя.

_DSC1594

Другого дня активісти більш детально обговорили та розробили план створення клубів “Актвиної Громади”. Покреативили на тему того, якими методами можна залучати цільові аудиторії та робити громадян активнішими. Своїм досвідом також поділилася Наталія Євченко, РПР, у блоці “Мережування. Діяльність мережі РПР у регіонах”. А про інформаційні кампанії, специфіку роботи у Фейсбук розповіла Галина Ларіонова, засновниця проекту про інновації у бізнесі Granyts.NET, консультант з цифрового маркетингу та розвитку соцмереж.

_DSC1511

“Ми опановували під час тренінгу і роботу в соціальних мережах, насамперед у Фейсбуці. Це дієвий механізм дистанційного залучення громадян, якщо вміло ним користуватися!” – прокоментував координатор із Рубіжного Дмитро Бондаренко.

Примітка. Навчання проходило в межах проекту “Активна Громада: право вибору”, що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин та за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).