Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 18.01 – 24.01.18

м. Жмеринка, Вінницька обл.

Протистояння через районну бібліотеку відбувається у м. Жмеринка. Місцева влада хоче закрити читальню, аргументуючи таке рішення виробничою необхідністю. Існування бібліотеки відстоюють громадяни, громадські активісти та декілька депутатів міської ради.

З 19 січня ініціативна група почала збір підписів під петицією про порятунок бібліотеки. Також цього дня відбулася зустріч координаційного комітету кампанії для розробки подальших кроків. Ініціативна група планує організувати круглий стіл за участі керівництва міста, районної ради, бібліотеки та ГО. Адже слід обговорити «виселення» бібліотеки і знайти рішення цієї проблеми.

АГ Жмеринки

«На сьогодні це єдиний у місті простір, який громадяни і активісти можуть безкоштовно використовувати для тренінгів, зустрічей, круглих столів та різних клубів. У бібліотеці одночасно може перебувати до 30 осіб. Районна рада каже, що вони не мають рівнозначного приміщення, яке відповідає нормативам, і де можна розмістити книжковий фонд. Тому виселення фактично означає ліквідацію бібліотеки, роздачу книжкового фонду по селах та звільнення працівників. Тобто жмеринчани втрачають безкоштовний громадський простір, читачі – літературу, працівники бібліотеки – роботу», – розповів координатор ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» Андрій Сільченко.

За кілька днів ситуація набула розголосу. Місцева влада надала пояснення, що бібліотеку не закривають, а лише «переселять» в інше приміщення.

***

м. Богуслав, Київська обл.

20 січня у Богуславі стартувала кампанія «Задай курс владі», ініціатором якої виступає ВІ «Активна Громада».

dialog-sokrataКампанія «Задай курс владі» включає такі напрямки:

  • побудова діалогу та налагодження співпраці між владою і громадою через запровадження публічних консультацій та формування пріоритетів розвитку міста;
  • підвищення підзвітності міських голів перед громадянами;
  • підвищення мотивації щодо впливу на прийняття рішень за допомогою діяльності ВІ «Активна Громада».

Артем Рєпік, помічник координатора, презентував концепцію проекту представникам Коаліції Реформ Богуславщини. Після презентації учасники зустрічі обговорили можливості співпраці в рамках реалізації проекту. У майбутньому Коаліція планує допомагати в інформаційній кампанії проекту та долучатися до тематичних заходів, організованих ВІ «Активна Громада».

***

м. Знам’янка, Кіровоградська обл.

21 січня активісти ВІ «Активна Громада» вітали Знам’янку з Днем Соборності.

У місті були організовані активності до свята, і представники «Активної Громади» взяли в них участь. В одній із святкових зон громадяни, представники ГО та влади мали змогу дізнатися про Всеукраїнську ініціативу «Активна Громада» та концепцію кампанію «Задай курс владі». Місцевий регіональний координатор Олена Олізько у своєму привітанні наголосила, що лише об’єднавшись можна зробити Знам’янку успішним містом.

5

Міський голова Сергій Філіпенко та перший заступник Валентина Загородня висловили свою підтримку. Також відбулася змістовна розмова з журналістом інформаційного сайту Знам’янщини «Komora.info» та членом ГО «Прес-клуб «Вільна думка» Оксаною Войчишиною, під час якої були окреслені можливі шляхи співпраці в подальшому.

Цього ж дня було підписано Меморандум про співпрацю з головою ГО «Єдність Кіровоградщини» Юрієм Гребенюком, який займається благоустроєм міста та є активним учасником всіх заходів.

***

м. Рівне

Проблеми, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи, активно обговорюються в Рівному.

22 січня координаторка ВІ «Активна Громада» Наталія Малиновська та її помічниця Наталія Головач зустрілися з радницею Мінсоцполітики з питань внутрішньо переміщених осіб у Рівненській області Наталією Токарською. Під час зустрічі обговорювали актуальні для переселенців питання та майбутній форум-театр на тему «Право вибору переселенців», який відбудеться 31 січня на базі Рівненського НВК «Колегіум».

6

Також активістки зустрілися із заступником начальника управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому Денисом Наумовим. Спілкувалися про взаємодію з громадським середовищем, співпрацю з громадськими організаціями та запросили взяти участь працівників управління у форум-театрі .

Питання захисту прав внутрішньо переміщених осіб залишається в Україні гострим. Інститут «Республіка» підготував відеоролик на цю тему.

Понад 1,5 мільйони внутрішньо переміщених осіб на сьогодні не можуть брати участь у місцевих виборах. Проте голос кожного українця має значення і повинен бути почутий та врахований!

***

м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.

23 січня у прес-центрі міської ради Кам’янця-Подільського пройшла презентація проекту «Задай курс владі», в рамках якого буде працювати ВІ «Активна Громада» у 2018 році. На зустрічі були присутні представники громадських організацій та місцевих ЗМІ.

7

У ході презентації представники ініціативи розповідали, що у планах є організація річного звіту мера у прямому ефірі, моніторинг звітування депутатів, упровадження в місті нового інструменту участі «Публічні консультації» за допомогою сайту «Ваша думка (vdmk.org). Цей ресурс розроблений для комфортних та простих умов для діалогу між громадянами й тими, хто приймає рішення. Цей інструмент допомагає дізнаватися думки громадян щодо актуальних для міста питань.

Також кожен з присутніх мав змогу внести пропозицію, стосовно проблем міста:

  • створення місць для паління;
  • упорядкування біл-бордів на єдиному у місті проспекті Грушевського;
  • зволоження доріг влітку та очищення від снігу взимку;
  • чистота тротуарів і доріг;
  • контроль за пішоходами, які порушують ПДР тощо.

Як зазначила регіональна координаторка Христина Будурович, така система в місті має запрацювати протягом 6 місяців. Наразі вона вже діє у Києві, Полтаві, Івано-Франківську та Хмельницькому.