У січні цього року Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» Інституту «Республіка» стартувала з новим проектом у 30 містах України.

Активісти будуть впроваджувати новий інструмент налагодження зв’язків між владою та громадянами – публічні консультації з громадянами за допомогою ресурсу «Ваша Думка».

Публічні консультації з громадянами – це інструмент, завдяки якому влада звертається до громадян для отримання їхніх думок щодо питання, яке впливає на їхнє життя. Метою такого інструменту є не лише вислуховування пропозицій громадян, але процес, який  наприкінці має результат – прийняття рішення.

Прикладом можуть слугувати два українські міста, що стали першопрохідцями в консультаціях з громадянами, – Хмельницький та Первомайський.

Інститут Репсубліка публічні консультації

Варто зазначити, що впровадження інструменту консультацій з громадськістю здійснюється в межах проекту «Задай курс владі» від Інституту  «Республіка». Мета проекту – підвищити рівень участі громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні в Україні. Проект виконуватиметься у 30 містах в частині організації публічних консультацій, серед яких 18 обласних центрів і 12 малих міст;  в частині організації звітування міських голів Інститут буде виконувати проект в 12 малих містах та в 1 обласному центрі.

Примітка. Проект втілюється за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (NDI).

Листівку можна завантажити за посиланням: Листівка публічні консультації з громадянами