У Жмеринці місцева влада хоче закрити районну бібліотеку, аргументуючи таке рішення виробничою необхідністю. На захист освітнього простору стали громадяни, громадські активісти та декілька депутатів міської ради.

АГ Жмеринка

У Жмеринці Центральна районна бібліотека ще з 1971 року розміщується у приміщенні, яке належить місту. Районна рада протягом всього часу орендувала дане приміщення у міської ради. Останній договір оренди завершується 28 березня 2018 року, і міська рада надіслала лист бібліотеці, що у зв’язку із виробничою необхідністю договір оренди на наступний термін не буде продовжено. На прохання пояснити ініціаторам «кампанії порятунку» бібліотеки, що таке виробнича необхідність і як саме планує місто використовувати дане приміщення – влада обґрунтованої відповіді спочатку не надала.

«Проблема у тому, що на сьогодні це єдиний у місті простір, який громадяни і активісти можуть безкоштовно використовувати для тренінгів, зустрічей, круглих столів та різних клубів. У бібліотеці одночасно може перебувати до 30 осіб. Районна рада каже, що вони не мають рівнозначного приміщення, яке відповідає нормативам, і де можна розмістити книжковий фонд. Тому виселення, фактично, означає ліквідацію бібліотеки, роздачу книжкового фонду по селах та звільнення працівників. Тобто жмеринчани втрачають безкоштовний громадський простір, читачі – літературу, працівники бібліотеки – роботу. На даний момент до ініціативи долучились громадяни, громадські активісти та декілька депутатів міської ради, – розповідає координатор ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» Андрій Сільченко.

АГ Жмеринки

Вже з 19 січня ініціативна група почала збір підписів під петицією про порятунок бібліотеки. Також цього дня відбулася зустріч координаційного комітету кампанії для розробки подальших кроків. Окрім того, ініціативна група планує організувати круглий стіл за участі керівництва міста, районної ради, бібліотеки та ГО. Адже слід обговорити «виселення» бібліотеки і знайти рішення цієї проблеми.

За словами Андрія Сільченка, лише за кілька днів ситуація набула розголосу. Місцева влада надала пояснення, що бібліотеку не закривають, а лише «переселять» в інше приміщення.

Вже у понеділок, 22 лютого, обласне керівництво культури, експерти, представники бібліотеки і представники громадськості проведуть огляд приміщення, яке пропонує влада міста, на предмет його відповідності і придатності для використання бібліотекою.

Ініціативна група буде збирати інформацію про перебіг кампанії та інформувати про це всіх, хто вболіває та бажає долучитися.