Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 10.01 – 17.01.18

м. Рівне

10 січня у Рівному активісти ВІ «Активна Громада» провели чергову інфогодину.

Під час заходу мали нагоду поспілкуватися з депутатом Рівненської міської ради Володимиром Попиком. Депутат прокоментував тему місяця – електронні декларації та необхідність їх заповнення. Також поговорили про проблеми міста, важливість залучення громадян та співпраці з виборцями в депутатському округу.

1

Активісти цікавилися у рівнян, що вони знають про електронні декларації, чи ознайомлювалися з ними. Також запитували про ставлення громадян до декларування статків. Думки різні, хоча більшість стверджує, що це необхідно. Дехто не вірить, що задеклароване відповідає реальному стану речей, люди вважають, що інформацію потрібно перевіряти.

Традиційно під час заходу представники «Активної Громади» знайомили рівнян з діяльністю Інституту «Республіка» та розповсюджували газету «Наші Вісті».

***

м. Суми

10 січня, на запрошення ОСББ «Затишна фортеця», представники ВІ «Активна Громада» в м. Суми взяли участь у зібранні громадян мікрорайону, яке відбулось у місцевій бібліотеці.

Метою цієї зустрічі  було обговорити інструменти взаємодії громадян із владою, визначити ключові потреби та проблеми мікрорайону, а також спланувати подальшу спільну активність для благоустрою мікрорайону. На зустрічі були присутні двоє депутатів Сумської міської ради.

3

Громадяни дізналися більше про можливості таких інструментів взаємодії, як електронна петиція та місцева ініціатива. Говорили і щодо комунікацій через звичайні та електронні звернення (на e-mail Сумської міської ради: letter@smr.gov.ua).

Також під час зустрічі мова йшла про перспективи розвитку об’єднань громадян, зокрема у формі ОСББ та громадських організацій. Вкотре зауважили, що ініціатива «Активна Громада» в м. Суми готова виступати комунікаційним майданчиком та надавати технічний супровід у створенні місцевих ініціатив та будь-яких інших об’єднань заради сприяння активізації громадян в цілому.

Особливостями комунікації поділились і запрошені депутати Сумської міської ради. Зокрема депутати надали свої контакти для комунікації, обговорили з громадянами особливості вирішення типових проблем.

***

м. Харків

11 січня команда ВІ «Активна Громада» Харківщини спілкувалася з харків’янами на тему реформ та про те, чи відчули громадяни на собі їх дію і результати. Як зазначають активісти, вони почули багато цікавих думок.

АГ Харків 20

Мешканка м. Харкова Тетяна висловила свою думку щодо реформ у країні: «Реформи в Україні проводяться, але ми їх не відчуваємо. Адже щоб щось змінити, треба багато часу, а нашому народу хочеться, аби результат був одразу. На мою думку, доволі продуктивними та наочними були реформи поліції, децентралізації влади. Одна зі скандальних – це освітня реформа, де була найбільша кількість суперечок між українськими та закордонними експертами. Нам не треба очікувати великих змін у країні зараз та в найближчий рік, тому що всі реформи – довготривалі».

Більшість громадян, з якими спілкувались активісти, зазначають, що не відчули ніяких змін в країні, що майже всі реформи є провальними. Вони зазначали, що департаменти очолюють люди, які взагалі не мають ніякого відношення до сфер, у яких працюють.

***

м. Дрогобич, Львівська обл.

12 січня активісти ВІ «Активна Громада» м. Дрогобича навідалися до місцевого Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу).4

У Дрогобичі з’явилась змога он-лайн реєстрації на отримання закордонних паспортів, ІД-карток, замовлення інших важливих послуг. Представники «Активної Громади» вирішили пересвідчитися на власному досвіді, чи це працює.

Вони зареєструвалися на подачу документів 5 січня, а 12-го уже змогли їх подати, як зазначає регіональний координатор Марія Кульчицька: «без різних черг і нервів!».

Активісти прийшли до ЦНАПу раніше вказаного часу, тож змогли провести імпровізовану інфогодину – роз’яснювальну роботу. Розповідали візитерам про послуги ЦНАПу, як зареєструватися он-лайн і що робити, коли це неможливо.

Реєструватися для подачі документів у м. Дрогобичі можна за посиланням http://drohobych-rada.gov.ua/igov/.

***

с. Сонячне, Житомирська обл.

13 січня в с. Сонячне Житомирського р-ну відбулися збори громадян. Причина зібрання – необґрунтоване підвищення вартості проїзду з м. Житомира до села з 6 до 8 грн приміським маршрутом № 110, власником якого є ФОП Савіцький А. А.

5

Незважаючи на домовленість про присутність перевізника на зустрічі, ані він, ані його представник не з’явилися, щоб дати відповіді на запитання обурених такою ціною споживачів послуг.

На збори громадян прийшла місцевий депутат Оліївської ОТГ і приїхав заступник голови Житомирської районної ради Олег Білецький.

Учасники зборів узгодили подальший план дій (у тому числі і радикальні методи) і зупинятися на цьому не збираються.

А 15 січня активні громадяни зустрілися з головою Житомирської обласної державної адміністрації Ігорем Гундичем і висловили своє обурення підвищення вартості проїзду.

5-1

Губернатор, спільно з начальником управління промисловості, розвитку інфраструктури та туризму ОДА Романом Крисюком пообіцяли провести дослідження обґрунтованості зміни ціни та в разі виявлення порушень з боку перевізника змусити останнього зменшити вартість проїзду. У разі ж відмови співпрацювати – розірвати договір.

***

м. Знам’янка, Кіровоградська обл.

14 січня регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Олена Олізько провела зустріч з головою Знам’янського осередку ВМГО (ФРІ) Крістіною Зайченко та членом організації Віталієм Зайченком.

Метою зустрічі стало обговорення питання співпраці в місті, створення в майбутньому спільних проектів та проведення заходів з активації молоді.  Розмова також торкнулася кампанії «Задай курс владі», говорили про механізми публічних консультацій та пріоритети розвитку міста.

У результаті зустрічі члени громадських організацій домовилися про підписання Меморандуму про співпрацю в місті Знам’янка.

6