З квітня у м. Вінниця впроваджується проект «Громада на захисті безпритульних тварин» 

У Вінниці гостро стоїть проблема безпритульних тварин. Хоч у місті вживають заходи – прийнято програму «Регулювання чисельності тварин гуманними методами у м. Вінниця на період 2016-2020 рр.», близько року працює муніципальний притулок, – проте залишаються ще багато питань, які потребують уваги. Повільне вирішення проблем обумовлено відсутністю ефективного механізму взаємодії виконавчих органів міської ради, відповідних служб, комунальних підприємств, громадських організацій та фізичних осіб щодо захисту безпритульних звірів та зменшення їх чисельності.

Проект, Вінниця, тварини

Мета проекту: формування ініціативної групи активістів щодо налагодження механізму взаємодії громади і влади у сфері захисту тварин та вироблення спільного плану дій.

Проект спрямований на скоординування волонтерів-зоозахисників, налагодження діалогу з міськими владними структурами, надання діяльності волонтерів стратегічного, системного характеру. У межах проекту буде проведено стратегічну сесію та два тренінги: «Як впливати на прийняття рішень у міській раді» та «Комунікації з владою, громадою та ЗМІ», що сприятиме подальшій ефективній роботі волонтерів.

Проектом передбачається проведення інформаційної кампанії для жителів міста через поширення інформаційних матеріалів, зокрема через ОСББ, та проведення флешмобу «Потурбуйся про тваринку». Основний меседж кампаній: відповідальне поводження з тваринами та алгоритм дій із захисту безпритульних тварин.

Перше зібрання і круглий стіл вже відбувся за участі зоозахисників, активістів та представників поліції, де розглядалися актуальні  проблеми щодо безпритульних звірят у Вінниці.

Результатом діяльності проекту буде: формування ініціативної групи активістів, які спільно з владою обговорили проблеми захисту тваринок, активісти діють більш компетентно та злагоджено, підготовлено та подано пропозиції до Вінницької міської ради щодо вирішення проблеми безпритульних чотирилапих. У довготривалій перспективі – налагодження взаємодії волонтерів, влади, відповідних установ, ГО щодо вирішення питання захисту та зменшення чисельності безпритульних тварин.

Проект реалізовується за підтримки ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та Національного Демократичного Інституту (NDI).