Лікарі з трьох областей обговорили систему професійного ліцензування

3 травня у Вінниці відбулася публічна консультація для медичної спільноти з Вінницької, Чернівецької та Хмельницької областей. Під час зустрічі лікарі, керівники медичних закладів й управлінці у сфері охорони здоров’я разом з експертами МОЗ України обговорили нові правила, за якими працюватимуть українські лікарі.

Вінниця, ПК МОЗ 2

Младена Качурець, Керівник медичного сектору Офісу ефективного регулювання, розповіла про систему ліцензування, її переваги та зміни в підході до оцінювання роботи лікарів. У свою чергу, Тетяна Потупалова, державний експерт Директорату науки, інновацій, освіти та кадрів МОЗ України презентувала інформацію про безперервний професійний розвиток, що є частиною ліцензування.

Вінниця, ПК МОЗ 4

Впровадження ліцензування лікарів – це принципово нові правила доступу до професії лікаря. Це сприятиме підвищенню якості медичної допомоги та зростанню престижу лікарської професії в українському суспільстві.

Публічні консультації є невід’ємною частиною запровадження якісних змін для лікарів. Такий формат дозволяє почути думки лікарської спільноти з усієї країни, і на основі цього розробити законопроект про професійне ліцензування лікарів та відповідні нормативно-правові акти з урахуванням позицій всіх заінтересованих сторін.

Вінниця, ПК МОЗ

Разом з лікарями під час роботи в групах були обговорені ключові аспекти змін:

  • Критерії відбору та вимоги до членів Ліцензійної ради.
  • Процедура формування Ліцензійної ради.
  • Критерії автоматичного продовження ліцензії на новий строк та позбавлення ліцензії.
  • Особливості перехідного періоду для лікарів, що практикують.

Вінниця, ПК МОЗ 1

– Нове бачення ліцензування, прозорість та якість останнього, забезпечить країну висококваліфікованими кадрами. Кожен з лікарів отримає ту винагороду та визнання, на яку він заслуговує по праву! Фінансова державна підтримка у розвитку кожного лікаря, як фахівця, є чудовою можливістю самовдосконалення та розкриття талантів. Дану консультацію вважаю інноваційною, інформативно насиченою та вкрай необхідною у поширенні серед суспільства. Простота у спілкуванні, можливість почути думку кожного та особисто внести корективи у майбутнє країни, вважаю гарним початком на порозі кардинальних змін, – зауважив Володимир  Мойсюк, лікар-хірург Хмельницької міської лікарні.

Консультації проводитимуться з квітня по червень 2019 року. Публічні обговорення вже відбулися в Києві, Ужгороді та Львові. Наступні консультації будуть у Рівному, Сумах, Харкові, Дніпрі, Черкасах, Одесі. Взяти участь зможуть лікарі з усіх сіл, селищ, міст, громад України.

Вінниця, ПК МОЗ 3

За результатами проведення серії публічних консультацій експертами буде підготовлено аналітичний звіт, який буде враховано під час підготовки законопроекту та підзаконних нормативних актів.

Нагадаємо, проект Концепції професійного ліцензування лікарів в Україні пройшов громадське обговорення. Його підготовлено до розгляду Кабінетом Міністрів України. Запровадження професійного ліцензування лікарів є компонентом середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період 2019-2022 років.

Детальніше про публічні конультації читайте за посиланням: 

Публічні консультації проводить Міністерство охорони здоров’я України спільно з Офісом ефективного регулювання за сприяння NDI Ukraine та Інституту «Республіка» та завдяки підтримці Уряду Сполученого Королівства Великобританії та Фонду ефективного врядування (GGF).