3 квітня  ГО «Бюро інституційного розвитку» провела круглий стіл  з представниками міської ради, поліції, медіа, громадських організацій, волонтерами та зоозахисниками.

Вінниця, проект (2)

Основне питання, які розглядали учасники на круглому столі – не проводяться комплексні щеплення для цуциків. Зокрема, не робиться щеплення проти ентериту; у муніципальному притулку не обслуговують тварин до одного року; відсутня адопція тварин; у муніципальному притулку немає приміщень та стерилізацій  для безпритульних котів, відсутні приміщення для утримання та лікування тварин з ентеритом. У місті необхідно проводити інформаційну кампанію серед населення щодо жорстокого поводження з тваринами,  можливостей для звернень до муніципальних органів та поліції у  разі необхідності.

Вінниця, проект (1)

Представником міської ради зазначено: затверджена та реалізовуються «Програма регулювання чисельності тварин гуманними методами в м. Вінниці на 2016 – 2020 рр» одним із напрямків якої є стерилізація безпритульних тварин.  У 2017 році було стерилізовано 500 безпритульних кішок, у 2018 році – 235 безпритульних собак, у 2019 році планується стерилізація 500 кішок. Також ведеться робота щодо підвищення адопції безпритульних тварин, створення системи обліку, реєстрації свійських тварин. А з квітня 2018 року в тестовому режимі працює Муніципальний притулок.

Представниця національної поліції проінформувала, що з квітня 2018 року за жорстоке поводження з тваринами було відкрито 11 кримінальних проваджень, 5 з яких закрито за відсутністю складу злочину, 3 –  на розгляді в суді, 3 – розслідуються. До адміністративної відповідальності притягнуто 2 особи (штраф в розмірі 5100,00 грн.) і 1 особа (штраф в розмірі 6800,00 осіб).

Круглий стіл відбувся в межах реалізації проекту «Громада на захисті безпритульних тварин», що впроваджується за підтримки Інституту “Республіка” та Національного Демократичного Інституту.