У Львові визначилися з представниками на Національний дебатний турнір

5 квітня у стінах Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука відбувся дебатний турнір з політичних реформ для школярів Львівщини. Участь взяло 32 учні з різних навчальних закладів: Львівська лінгвістична гімназія, Ліцей №5, Ліцей №15 Львівськрї міськради та Львівська правнича гімназія.

Метою дебатів було ознайомити школярів з політичними реформами, що відбуваються, розвинути їх ораторські навички, вміння правильно та структуровано доносити власну думку.

лдебати1

Темою для баталій було твердження: «Кандидати повинні брати на себе відповідальність за виконання своїх програм».

Отож. Як усе відбувалося? Школярі розділилися на команди – 4 уряди та опозиції, шляхом жеребкування. Таким чином, учні  з “уряду” мали відстояти тезу, інші з “опозиції” її спростовувати. З правилами гри школярів ознайомив, представник християнської асоціації молодих людей «YMCA» Володимир Беркич. А тезу розкрив представник ЛАП «Поліс» Маркіян Мизайлишин.

лдебати2

Після відбіркових ігор, відбулася вирішальна битва. Тема фіналу: «Ця палата стверджує, що уряд має підвищити відповідальність за побутову корупцію». І знову 4 команди, по дві від «уряду» та від «опозиції».

лдебати3

Озвучуючи поставлені бали наприкінці, судді аргументували їх та давали поради учасникам.

Суддями були: Микола Спересенко, Тарас Смук, Василь Войтович, Маркіян Михайлишин, Юрій Недзельський, Володимир Беркич, Степан Деревацький та Оксана Савчук.

лдебати4

За результатами дебатів, перше місце здобула команда представників ЛЛГ: Березюк Евеліна та Софія Вантух.

Довідка. Дебати проходять у межах проекту «Активна Громада: право вибору». Проект впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).