Святкувати День міста восени чи навесні? – Запитують громаду

Учора, 3 квітня, стартувала публічна консультація з громадянами на Вінниччині в м. Бар.

Як зазначається на сайті міськраді, питання про перенесення дати з вересня на останню неділю травня було найактуальніше на 38 сесії 8 скликання.

Обрати можна до 17 квітня за посиланням: https://vdmk.org/3217 або надіславши СМС з текстом «3217 (пробіл) номер відповіді» на номер 093-177-00-35 (варість СМС за тарифом оператора)

Отже, коли краще відзначати День міста Бар?

  1. У другу неділю вересня
  2. У найближчу неділю після 22 травня – дня «літнього» Св. Миколая – покровителя м. Бар

Bar PK-2

Детально проблему окреслив спеціаліст соціально-гуманітарного відділу Барської міської ради з питань культури, туризму, фізкультури, молоді та спорту Роман Григор’єв. Він зазначив, що з огляду на низку чинників Дні міста зручніше проводити наприкінці травня:

«Починаючи з відродження святкування у 2016 році, ми відзначали День міста у другі вихідні вересня. Однак, щоразу ми стикалися з низкою труднощів. Серед яких: погодні умови. Вересень місяць дуже мінливий, що створює великі незручності глядачам і артистам. Друге – конкуренція. У вересні День міста святкує багато громад, зокрема і Вінниця, що створює проблему з пошуком сцени та артистів (беремо, що залишилося, і дорожче). День незалежності. У святі максимально задіюються місцеві колективи і артисти, яким важко готувати нові програми і до Дня Незалежності, і до Дня міста. Два великі свята поруч, відтягують увагу один від одного. Крім того, літні канікули та період відпустки створюють вимушену перерву у підготовці свята, що складає додаткові труднощі в організації. Тому команда організаторів вирішила винести пропозицію та перенести Дні міста на кінець травня, а точніше – на наступні вихідні після «літнього святого Миколая», який вважається покровителем міста Бара».

Депутат Аркадій Медвецький вніс пропозицію провести на офіційному сайті міської ради опитування громадськості з цього приводу.

Нагадаємо, що запровадження у місті Бар інструменту публічних консультацій, який дозволяють залучити громадян до прийняття рішень на місцевому рівні відбулося з червня 2018 року. Для міської ради це доступний метод для врахування думки громадян. Періодично влада міста виноситиме на загальне обговорення важливі та актуальні для барчан проблеми і намагатиметься вирішувати їх у найкращий для громади спосіб.
Запровадження даної ініціативи стало можливим завдяки плідній співпраці Барської міської ради з Всеукраїнською ініціативою «Активна Громада» від Інституту «Республіка».