Уже в 17 містах України влада використовує публічні консультації  з громадянами.

19 вересня у Хмельницькому в приміщенні Громадської організації «АСТАР» відбулась прес-конференція щодо запуску публічної консультації. На обговорення винесено питання: У ЯКОМУ МІКРОРАЙОНІ МІСТА  ОБЛАШТУВАТИ МІСЦЯ ДЛЯ ВИГУЛУ ТВАРИН НАСАМПЕРЕД? На розгляд запропоновано шість мікрорайонів:

1-Озерна,

2-Дубове,

3-Ракове,

4-Гречани,

5-Виставка,

6-Південно-Західний.

АГ Хмельницький, ПК (1)

Обирайте за допомогою електронного сервісу «Ваша Думка» свою відповідь за посиланням: https://vdmk.org/4488 або СМС з текстом «4488 (пробіл) номер відповіді» на номер 093-177-00-35. Ціна смс згідно з тарифом вашого оператора.

Під час прес-конференції обговорювали актуальність даного питання для розвитку міста, детальніше поговорили, що таке публічні консультації та чим вони корисні. Координаторка Всеукраїнської громадської ініціативи «Активна Громада» в Хмельницькому Юлія Мазур познайомила з ресурсом «Ваша Думка». За допомогою нього хмельничани можуть висловити свою думку та обрати мікрорайон.

АГ Хмельницький, ПК (3)

«Ми проводимо публічні консультації, тобто запитуємо думку мешканців. Проект реалізується ВІ «Активна Громада» у партнерстві з Хмельницькою міськрадою. На сьогоднішню консультацію виносимо пропозицію обрати місце розташування майданчика для вигулу тварин. Тема актуальна, оскільки місто розростається і з’являється все більше домашнх улюбленців, але спеціальних місць, де з ними можна проводити час немає», – додала регіональна координаторка «Активної Громади» Юлія Мазур.

Участь у прес-конференції взяли також представники влади, громадськості та журналісти. Тема публічних консультацій та особливості використання даного інструменту участі,  викликали жваву дискусію серед учасників.

АГ Хмельницький, ПК (1)

«Запровадження сервісів публічних консультацій робить міську раду максимально прозорою й підзвітною хмельничанам. Крім того, цей формат є найбільш простим способом взаємодії з громадою. Жителі міста без будь-яких реєстрацій можуть швидко висловити свою думку щодо того чи іншого питання, — зазначає заступник начальника міського управління організаційно-інформаційної роботи та контролю Ігор Мельничук. — Таким чином, хочемо підштовхнути громадян до розвитку власного мікрорайону. Завдяки цьому голосуванню зможемо визначити пріоритети, де найперше варто облаштувати місця для вигулу тварин”.

АГ Хмельницький, ПК (2)

Стартує консультація 19 вересня. 10 жовтня її завершать і підіб’ють підсумки. Після того, будуть вирішувати, як саме виглядатиме майданчик і на якій території він розмітиться.

Публічні консультації проводяться в межах проекту «Задай курс владі», що впроваджуються у 30 містах по Україні. Долучитися легко і просто до обговорення важливих питань громад.

Примітка. Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).