Презентація посібника у формі інтелектуально-спортивного квесту для молоді  «Впливай!» відбулася  у День села Оліївка.

22 вересня у с. Оліївка і святкували, і навчалися. Активних жителів координатори «Активної Громади Житомирщини» спільно з Оліївською об’єднаною територіальною громадою познайомили з  «Інструментарієм для громадян».

село 3

Мета презентації – підвищити обізнаність громадян, зокрема активної молоді Оліївської ОТГ, з методами впливу на прийняття рішень. Активісти розповіли учасникам про інструменти співпраці влади та громади, а також про те, як діяти з політсилами. Координатори Олексій Проноза та Володимир Прошутя запропонували присутнім пограти. Спочатку учасники мали продумати та сформулювати тезу, за що вони люблять село, а також, свою громаду.

Після чого мешканців запитали, що вони  покращили б у громаді, якщо стануть депутатами сільської ради через декілька років. Ще одним із завдань заходу було написати промову й виступити перед присутніми, з чим, як говорять активісти, учасники впоралися на відмінно.

село 4

Сам же квест зацікавив активну молодь, адже кількість учасників перевищила заплановану організаторами. Понад 45 зацікавлених та ще ті, котрі виявили бажання приєднатися вже після закінчення реєстрації.

У ході гри учасники розв’язували проблеми і відповідали на запитання щодо різних інструментів отримання публічної інформації у влади, прав виборців та знання Конституції України.

Також присутні виконували творчі та спортивні завдання, а саме: малювали на асфальті, грали у футбол, стрибали на батуті. Окрім цього, вони «знищували» основні проблеми громади, рахували, скільки порцій борщу можна зварити на мінімальну зарплату українця. У результаті дійшли висновку, що треба заробляти більше, ніж мінімальна заробітна плата.

село 6

За рішенням суддів перемогла дружба, бо саме вона, за словами координаторів «Активної Громади», робить нас сильнішими. І до того ж кожен учасник максимально виклався задля виконання завдань. Тому після завершення всі отримали призи за наполегливість та активність, а також посібник «Інструментарій для громадян», аби й надалі вміти пливати.

 «З такою молоддю у нас прекрасне майбутнє! Чудові та влучні слова і плани озвучили учасники щодо часу, коли вони стануть депутатами», – зазначив співорганізатор квесту, головний спеціаліст з питань культури та спорту Оліївської ОТГ Олег Рогов.

село1

***

Посібник «Інструментарій для громадян» — це зібрання реального досвіду: кращих практик, засвоєних уроків та успішних історій Інституту «Республіка» та Центру UA. Тут є все, що стане в нагоді для започаткування власної ініціативи, яка залучить громадян та владу до розв’язання нагальних проблем громади.

Примітка. Захід відбувся у межах проекту «Активна Громада: право вибору», що реалізовується за підтримки NDI та за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна). Квест відбувся за підтримки Оліївської ОТГ та ГО «Молодь за Єдину Україну».