21 липня у Хмельницькому в приміщенні Громадської організації «АСТАР» відбувся форум-театр «Право вибору переселенців». Основною метою проведення заходу – сприяти реалізації конституційних прав внутрішньо-переміщених осіб та їх активній участі у розбудові громади та країни в цілому через інструмент прямої демократії – вибори. У заході взяли участь ВПО, юристи, психологи та представники ГО.

1

За словами регіонального координатора ВІ «Активна Громада» Юлії Мазур, під час підготовки до вистави учасники обговорювали різні проблеми у сфері дотримання прав ВПО і пропонували шляхи їх розв’язання. Також переселенці ділилися власним досвідом щодо викликів, які постали перед ними після переїзду в нове місто.

У ході вистави розігрували реальні історії з життя переселенців. Учасники разом намагалися знаходити  виходи зі складних життєвих ситуацій. Джокером форум-театру був регіональний координатор «Активної Громади» з Кам’янця-Подільського Михайло Будурович.

2

Усім присутнім такий формат обговорень нагальних питань сподобався.

«Форум-театр – це зовсім щось нове та незвичне. Дякую організаторам за новий формат, за нові враження, знання та нових однодумців!», – говорить юрист Центру надання безоплатної вторинної допомоги Ольга Чорна.

3

«Це дійсно було супер цікаво! Завжди повторюю за відомим Еріком Бьорном, що життя – гра, а ми в ньому актори…. Тому більшість проблем у нашому житті можна вирішити граючись (у прямому й переносному сенсі). Також дякую усім, з ким познайомилися і гарно провели час цієї неповторної суботи! Завжди рада допомогти та продовжити і співпрацю і відпочинок!» – говорить  психолог Центру надання психологічної допомоги молоді Антоніна Виговська.

Примітка. Подібні вистави відбудуться в 20 містах України в межах діяльності Інституту «Республіка» та Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» за підтримки Фонду сприяння демократії при Посольстві США в Україні.