21 липня у Херсоні відбувся тренінг на тему: «Практичні поради створення та застосування е-петицій». Захід проходив в межах проекту «Електронні петиції, як механізм взаємодії місцевої влади та громади». Тренерами виступили представники Інституту «Республіка» Олександр Журик та Михайло Горкуша.
Вони розповіли учасникам про такий інструмент громадської участі, як електронні петиції та допомогли активістам розібратися з практичними кейсами їх застосування. За словами тренерів, присутні вже мали певні знання щодо методів прямої демократії, отож уважно слухали та активно запитували про успішні шляхи розв’язання проблем міста.
У ході заходу учасники також висвітлили декілька нагальних питань, які стануть темами наступних електронних петицій, котрі підготують та опублікують активісти.
«Для тренінгу ми створили анкети, щоб перевірити знання учасників, попередні та фінальні. Аналіз цих анкет показав, що навчання було корисним і покращило рівень знань учасників. Під час тренінгу слухачі цікавилися практичними кейсам, успішним досвідом впровадження електронних петицій в інших містах, е-звереннями, які мали позитивне вирішення. На завершення тренінгу, учасники вирішили створити робочу групу, котра буде готувати та публікувати електронні петиції. Також домовилися про наступну зустріч, до якої напрацюють матеріали, і під час якої створять е-петицію на сайті Херсонської міської ради та докладуть зусиль для успішного розв’язання цього питання», – розповів Олександр Журик.
Тренінг організовано за запрошенням ГО «Громадсько-Політичний ХАБ», який підтримано Фондом громади Херсона «Захист» за проектом «Публічні діалоги – шлях до успішного самоврядування» в межах «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється PACT в Україні.