Моніторинг_люстрації_Інститут_Республіка

Після подій Євромайдану, Інститут «Республіка» почав працювати у сфері очищення влади.

1 липня 2015 року був розпочатий проект «Моніторинг впровадження люстраційного законодавства в Україні»,  який тривав до 31 травня 2016 р.

За неповні 2 роки процесу люстрації, станом на 15 травня, державний апарат оновився на 925 осіб. Такі дані навели експерти Інституту “Республіка” в Моніторинговому звіті впровадження законодавства щодо очищення влади.

Найбільше процес очищення влади торкнувся ДФС, Прокуратури та Нацполіції – люстрували 259, 207 та 198 осіб відповідно. Наступною за трійкою лідерів слідує СБУ з показником у 59 осіб.

Повний моніторинговий звіт можна завантажити за посиланням: МОНІТОРИНГ ВПРОВАДЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО ОЧИЩЕННЯ ВЛАДИ

У рамках проекту також вдалося досягти наступних результатів:

  1. Постійно ведеться моніторинг Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади» та проводиться інформування населення про його результати.
  2. Проведення навчань та форумів у сфері люстрації для звичайних громадян та місцевих активістів. Особлива увага на навчанні приділяється майновій люстрації, в рамках якої громадяни можуть брати безпочередню участь в процесі очищення влади. На сьогодні 295 громадян з 11 малих та великих міст України отримали знання.
  3. 40 публікацій та 1 телепередача у ЗМІ про результати люстрації в Україні в рамках висвітлення діяльності проекту.
  4. Моніторинг кандидатів в мери під час виборів 2015 року на предмет люстраційних висновків. Таким чином, було виявлено, що з 2000 кандидатів в мери було 45 люстрованих.amelchenko_Інститут_Республіка

Керівник проекту: Артем Амельченко, юрист Інституту, експерт з очищення влади