У Дрогобичі з’явилася перша в Україні лого-лавка

Публічна консультація щодо встановлення лавки тривала три тижні у вересні минулого року. Від оприлюднення результатів до реалізації минув майже рік. Та обіцянка владою все ж таки виконана – на центральній площі міста красується архітектурна скамниця. Половину коштів виділили з бюджету міста, іншу частину доклали благодійники.

Як розповів у коментарі “Галицькі новини” директор Дрогобицького туристичного інформаційного центру Ігор Чава, вставновлення об’єкту вже на фінальній стадії.

“Завершується перший етап установки лого-лавки. Два роки тому ми запустили процес по створенню туристичного логотипу та айдентики міста. Дизайнер Олег Білий створив чудовий бренд Дрогобича, а в своїй презентації він показав, як може виглядати цей логотип в міському просторі. Одна з його ідей – створення лого-лавки. Ця ідея нам дуже сподобалася, і сьогодні, на площі Замкова Гора, де проходить найбільша кількість туристичних маршрутів, ми встановили цю чудову лого-лавку”, – прокоментував Чава.

Публічні консультації з теми брендування в Дрогобичі проводилася не вперше. За допомогою цього інструменту громада міста також обирала слоган міста. Ініціатором публічних обговорень була ВІ “Активна Громада”, яка і надалі планує розвивати цей метод взаємодії між владою та громадянами. Додамо, що всього в публічній консультації взяло участь 220 мешканців міста, з них 133 голоси було за розміщення лого-лавки саме на Замковій Горі.

Дрогоюбич, лого-лавка

За словами координаторки “Активної Громади” в Дрогобичі Марії Кульчицької, першу в Україні лого-лавку нині активно обговорюють та багато фотографують.

– Лого-лавка розміщена в місці, яке обрали містяни – на площі Замковій Горі поблизу костелу Св. Варфоломія. Сотні селфі там точно вже зроблено. На даний момент, як заведено в нашому місті, лавка проходить своєрідне «чистилище»: люди активно дискутують, з’явилися обурені чи незадоволені. Втім, переконана, це теж позитив! Якщо людина захоче вплинути – вона більше публічні консультації не ігноритиме! – підсумувала Марія.

Нагадаємо, що публічна консультація за допомогою електронного сервісу «Ваша Думка» – це максимально простий спосіб взяти до уваги думку мешканців міста стосовно питань, які є на стадії вирішення. Цей інструмент участі тільки впроваджується в Україні і є новим. Метою впровадження такого інструменту є ефективна комунікація громади та влади.

Примітка. Публічні консультації впроваджуються в межах проекту «Задай курс владі» ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка» за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).