У ході турніру 40 молодих мешканців міста змагалися за перемогу. У ролі суддів виступили місцеві депутати і тренери з дебатів.

21 та 24 квітня у приміщенні Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся дебатний турнір із політичних реформ. У турнірі взяло участь 40 молодих людей, ще 25 прийшли їх підтримати в цьому змаганні.

Інтелектуальні битви відбулися за британським форматом на такі теми:

  • Державне фінансування політичних партій;
  • Квоти для молоді у виборчих списках політичних партій;
  • Заборона політичної реклами.

0430_1

Як зазначив регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Дніпро Дмитро Чернишов, це був перший досвід організації подібного заходу.

«У дебатному турнірі змагалися представники 15 середніх навчальних закладів міста та курсанти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Учасники поставилися відповідально до дебатів, підготувалися, оперували фактами. Це не було дискусією необізнаних людей».

Переможцями турніру стали представники СЗШ №34 Данило Ралко та Олексій Марчан (команда «Анкапи»). Команда переможців у травні захищатиме честь Дніпра на Національному турнірі із політичних реформ у Києві, змагаючись із переможцями турнірів з інших 30 міст України.

0430_2

Експерт турніру, представник ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» Денис Давидов наголосив, що «більшість учасників правильно розуміє сутність виборів і шкоду від популізму та політичної реклами, при цьому вони не дуже цікавилися політикою».

Суддями інтелектуальної битви стали депутат Дніпровської міської ради Олександр Купрієнко та депутатка Індустріальної районної у м. Дніпрі ради Валерія Світла.

Олександр Купрієнко висловив свої враження від заходу: «учасників прийшли підтримати батьки, вчителі та тренери з дебатів. Теми важливі, але доступні. У Дніпрі, на мою думку, є достатньо гарні перспективи розвитку дебатного руху. За моїм авторством була прийнята програма розвитку шкільних дебатів Дніпровської міської ради, яка охоплює зараз 53 школи. Скоро до неї підключаться інші заклади. Шкільні дебати – це гарний заділ, щоб школярі формували критичне мислення, аналітичні та інші важливі навички на ранніх стадіях свого навчання, а потім продовжували їх формувати вже студентами».

Гра у дебати націлена на підвищення свідомості та політичної просвіти молоді, залучення її до дискусії про політичні реформи, розвиток потенціалу та творчих здібностей.

Це підмітила і депутатка Індустріальної районної у Дніпрі ради Валерія Світла. Вона зазначила, що грає у дебати вже майже 10 років.

«Починаючи з 2013 року я була суддею багатьох дебатних турнірів і кожен раз у захваті від цього процесу. Сподіваюся, що мої рекомендації у майбутньому допоможуть усім учасникам!» – підкреслила пані Валерія.

Один з організаторів та суддя турніру, керівник ГО «Інститут публічної влади» Максим Красіков відмітив, що «всі без винятку гравці показали непогану якість, але довелося обирати найкращих. Теми були цікаві та цілком дискурсивні. Не дивлячись на те, що організатори робили дебатний турнір вперше, вони з гідністю впоралися з цим завданням. Обов’язково візьму участь у наступному турнірі».

User comments

User comments

Дебатний турнір із політичних реформ у м. Дніпро реалізовано Інститутом «Республіка» у партнерстві з Федерацією дебатів України. Турнір відбувся в межах проекту «Активна Громада: право вибору», що реалізовується в 30-ти містах України.

Примітка. Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та за консультаційної підтримки проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!».