Під час Школи 40 учасників скористалися можливістю поглибити свої знання зі стратегічних і політичних комунікацій. Тренерами виступили діючі депутати та політичні консультанти.

28-29 квітня у галереї «Fund Art» відбулася Практична Політична Школа, на яку було відібрано 40 молодих людей з понад 100 заявлених учасників з усієї Дніпропетровської області. Серед учасників – депутати місцевих рад, представники молодіжних організацій,  політпартій, активна молодь з Дніпра та області. Головним спікером виступив народний депутат України Мустафа Найєм, який провів тренінг, присвячений стратегічним комунікаціям у політиці.

ППШ 2

За словами парламентаря, йому сподобалася аудиторія. «Видно, що люди заточені, їм цікаво те, що відбувається у політичному та суспільному житті. Я розумію, що це корисні досвід та знання для учасників. Але і головне така організація заходу дає змогу учасникам концентровано отримати інформацію», – вважає Мустафа Найєм.

Ініціаторами заходу виступили ГО «Молодь Дніпра», Центр суспільно-політичних досліджень та громадських ініціатив «STATUM», ГО «Європейське покоління», ГО «Інститут публічної влади».

ППШ 1

Один з організаторів, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» у м. Дніпро Дмитро Чернишов заявив, що це вже друга безкоштовна політична школа, яку вони проводять з колегами.

«Цього разу все зовсім по-іншому: інші спікери, цікавіші теми, нові знайомства. Політична освіта молоді є надважливою, особливо враховуючи фактор вже близьких президентських та парламентських виборів. Ми хочемо навчити молодь бути критичною в оцінці політичних діячів, кандидатів», – відмітив організатор.

Теми, які розглядалися на ППШ, стосувалися політичних комунікацій, а саме: мережевих комунікацій, комунікації органів місцевого самоврядування з політичними партіями та ГО і звичайними громадянами, мистецтва спілкування з виборцями, формування позитивного іміджу депутата, можливостей для самореалізації молоді у політиці тощо.

1299-0330

Депутатка Дніпровської міської ради Анжеліка Пилипенко, яка також виступила з лекцією на заході, підкреслила: «Такі учасники, які у сонячні вихідні дні прийшли навчатися новому – це і є майбутнє, вони зацікавлені у зміні ситуації в країні на краще. Я була рада, що на Практичній політичній школі не було політичних прапорів, адже присутні люди – різносторонні, прихильники різних поглядів та ідей. І це правильно, що захід не перетворився на піар-акцію якоїсь політичної партії».

Один з організаторів заходу Сергій Таран запевнив, що ідея проекту розрахована на сприяння появі нової політичної еліти держави, що складеться з небайдужої та активної молоді.

Крім представників активної молоді у заході брали участь депутати районних рад, представники апарату Дніпровської міськради та ОСН. «Нам важливо було створити атмосферу взаєморозуміння діалогу між молоддю та представниками місцевого самоврядування та влади. І деякою мірою нам це вдалося зробити», – наголошує Красіков Максим, член оргкомітету.

ППШ 4

На думку іншого доповідача – голови ГО «Український Центр Соціального Партнерства» та регіонального координатора Центру UA у Дніпропетровській області Віталія Жеганського, «Практична політична школа – це дуже важливий захід. Він дав змогу громадським активістам підвищити свої знання у сфері громадської діяльності та перейняти досвід від лідерів думок. Зараз вкрай важливим є питання неформальної освіти для активних громадян. Це дає змогу зробити місцеву політику більш відкритою та доступною, а також відкриває доступ громадськості брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні!».

На важливості молоді для політичного розвитку України неодноразово наголошували й інші учасники та спікери.

«Проект був створений саме як освітній, щоб підвищити рівень свідомості молоді та їх обізнаності у політичних процесах», – уточнив член оргкомітету, комунікаційний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Дніпро Дмитро Твердохліб.

Захід відбувся в межах реалізації дорожньої карти реформ регіональної коаліції РПР «Дніпровські реформи». А також за підтримки голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова і за консультативної підтримки Інституту «Республіка».