27 листопада у хабі «Розвиток» у Харкові відбувся марафон «Роль громадян у політичних реформах».

Учасниками форуму були представники партій, громадських організацій, студенти. Вони отримали нову інформацію та думки експертів щодо політичних реформ, а також дізналися про роль громадян у їх впровадженні.

харк 1

Серед спікерів:

  • співкоординатор руху «Простір свободи» Тарас Шамайда;
  • експерт Центру «ЕЙДОС» з політичних фінансів Сергій Адаменко;
  • юрист ГО «Харківський антикорупційний центр» Ігор Синицький;
  • координаторка проекту «WikiInvestigation» Марина Ніколаєва;
  • регіональна координаторка «Активної Громади Харкова» Анастасія Жаркова.

Модератором марафону виступив координатор мережі «Активна Громада» Інституту «Республіка» Віталій Гліжинський.

харков2

У ході дискусії відповідали на гострі, проте актуальні питання: «Які зміни передбачаються в виборчому кодексі та які наслідки вони матимуть?», «Як розподіляються гроші з держбюджету на фінансування партій?», «Як подолати корупцію, та з чого потрібно починати?»

«Принцип невідворотності покарання за корупційні та інші злочини має бути пріоритетним при формуванні нових антикорупційних органів для того, щоб кожен суб’єкт владних повноважень відчував, що покарання є невідворотнім наслідком за його злочинні діяння», – зазначив Ігор Синицький.

Після обговорення разом дійшли до висновку, що до реформ причетний кожний громадянин країни. І спільними зусиллями, крок за кроком, відповідаючи за наші дії, ми зможемо досягти блискучих результатів в реформуванні України.

«Україна перебуває у скрутному становищі, отож реформи зараз для неї вкрай важливі. І надто вагомо – правильно їх розуміти та впроваджувати. Відповідальність за якісні зміни в державі має бути в головах та діях кожного з нас», – зауважила Анастасія Жаркова.

харков 3

Друга частина марафону проходила в форматі Уолта Діснея, де під призмою «мрійників», «реалістів» та «критиків» розглядалась виборча реформа.

Примітка. Захід відбувся в межах проекту «Активна Громада: право вибору», що реалізовується Інститутом «Республіка» за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) та фінансової допомоги американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).