28 листопада відбувся Марафон «Роль громадян у політичних реформах» у  Кремінній.

Експерти з Києва – Віталій Гліжинський, Заміра Саідова та Тарас Шамайда розповіли учасникам про перебіг реформ: розгляд проекту Виборчого кодексу та впровадження державного фінансування політичних партій, а також звітності.

кремінна 2

Юрист та аналітик Луганського КВУ (м. Сєверодонецьк) Богдан Бондаренко розповів про перебіг антикорупційних реформ протягом 2014-2018 – масштабні зрушення, результат яких ми побачимо найближчими роками.

Виступ помічника координатора «Активної громади» та екс-міського голови Рубіжного Костянтина Козюберди, викликав жваву дискусію за участі депутатів Кремінської міськради та представників політичних партій.

Під час другої частини форуму, учасники працювали в трьох робочих групах – «мрійників», «критиків» та «реалістів» (методика У.Діснея). Далі, розглянули кроки з активізації виборців – як запоруку ефективної виборчої реформи. На думку «мрійників», треба проводити довготривалу просвітницьку роботу серед виборців. А також займатися інституціалізацією усіх учасників політичного та виборчого процесу: політичних партій; виборчих комісій; ЗМІ і тп.

Представники студентства  відчули, яку користь для них може мати громадська-політична активність – громадянська журналістика чи блогерство; активізм в громадських організаціях чи благодійних фондах; активізм з політичними партіями чи робота помічниками депутатів на громадських засадах. А саме напрацювання комунікативних навичок, розуміння політичного і управлінського процесу. І головне – знайомство з місцевим бізнесом, посадовими особами та політиками.

кремінна 1

Будь активним, впливай і досягай: все, нібито нереальне – дійне!

Примітка. Марафони проходитимуть в межах проекту «Активна Громада: право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).