Які інструменти можна використати для вирішення локальної проблеми, як використовувати власні права та можливості – молодь навчали під час презентації.

12 жовтня у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького відбулася презентація посібника «Інструментарій для громадян».

Активна Громада..

 – Посібник буде корисним для громадян незалежно від віку і регіону. На його сторінках розповідається про те, як найбільш ефективно здолати шлях від пункту А, тобто самої проблеми, до пункту Б – вирішення проблеми. Захід вирішили провести в ЧНУ, тому що студентська молодь традиційно є однією з найбільш активних верств суспільства, говорить модератор заходу Сергій Макаренко.

Інститут Республіка.

На початку нагородили переможців конкурсу для велоактивістів  «Черкаси – велосипедна мрія».  Головний приз за перше місце – планшети – отримали Софія Білобжицька (номінація фото) та Анастасія Картіка (відео). Спеціальним призом також нагородили Сергія Кочмара – за оригінальну та креативну відеороботу.

На захід зібралися майже півсотні студентів, активісти та представники депутатського корпусу.

Інститут Республіка Че

 Присутнім розповіли про електронну петицію, як механізм впливу громадськості на дії влади. Активіст «Молода Черкащина», координатор Центру компетенцій «Прозорро» у Черкаській області Артур Чемирис поділився власним досвідом щодо написання петицій. Він наголосив на необхідності винесення проблем у публічну площину, аби посилювати тиск на владу.

Тоді як депутати міської ради, які також є студентами ЧНУ ім. Б. Хмельницького, Максим Шило та Артур Акопян розповіли про співпрацю із громадянами, керування політичними процесами та спільну діяльність із активними представниками громад.

Активна Громада

– Пам’ятайте, що ви не просто студенти, а громадяни цієї країни, які маєте право впливати на ухвалення рішень, в тому числі і політичних. Якщо про проблему, яка турбує, ніхто не знає крім вас, вона так і залишиться  невирішеною. Будьте наполегливими, заявляйте про свої права і вимагайте результатів, – додав депутат Черкаської міськради Максим Шило.

Презентація посібника відбулася в межах проекту “Активна Громада: право вибору”.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” — об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”. Захід відбувся за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).