Про виклики та реалії виборчого законодавства, необхідність внесення до нього змін, про стан впровадження національних реформ говорили під час Форуму.

12 жовтня у Тернополі відбулася публічна дискусія виборчої реформи за участі  представників місцевої влади, політичних партій, громадських активістів, експертів, ЗМІ та небайдужих громадян.

Активна Громада Тернопіль (2)

Мета форуму “Яка виборча реформа потрібна українцям” – обговорити стан виборчої реформи в Україні, визначити першочергові кроки зміни виборчої системи.

З вітальним словом захід розпочав Рустам Ергешов, регіональний координатор ВІ “Активна Громада” в Тернополі. Після чого він презентував результати експертного опитування щодо основних недоліків виборчого законодавства.

Найбільші проблеми виборчого процесу (1) (1)

Також партнер Інституту, дослідницька компанія “Active Group”, представила оцінку реального стану впровадження реформ на місцях (аналіз успіхів і невдач). Дослідження відбувалось у співпраці з ВІ “Активна Громада” Інституту “Республіка”, у якому взяли участь 405 експертів з різних областей України.

У результаті опитування було побудовано одразу три рейтинги реформ: за загальною оцінкою, за оцінкою корисності для України та для регіонів нашої держави. За всіма рейтингами, найуспішнішими можна назвати реформи місцевого самоврядування (децентралізації, по-народному) та впровадження електронного врядування. Що ж до виборчої реформи, то 73% респондентів зазначити необхідність змін у виборчому законодавстві.

Активна Громада Тернопіль (1)

Після дискусії та обговорень результатів досліджень учасники долучилися до підписання петиції щодо невідворотності покарань за порушення виборчого законодавства.

Другий блок заходу пройшов у формі гри-моделювання “Право вибору”. Інтерактив мав на меті відтворити виборчий цикл (міжвиборчий період – виборча агітація – день виборів- міжвиборчий період) і перевірити, які зміни учасники запропонують у даний процес.

Форум “Яка виборча реформа потрібна українцям?” проходить у 20-ти містах України в межах проекту “Активна Громада: право вибору” Інституту “Республіка”.

Контакти: регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Тернопіль, Рустам Ергешов, телефон: +38098-99-28-330, e-mail: rustamchyk@gmail.com.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” — об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.

Проект “Активна Громада: право вибору” впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).