Підвищення політичної культури й відповідальності, просвіта населення, розвиток громадянського суспільства – спільні напрямки, у межах яких політичні партії та громадське об’єднання націлені співпрацювати.
6 березня відбулася зустріч представників Інституту «Республіка» Олександри Скиби та Віталія Гліжинського з членами політичної партії ВО «Батьківщина» – Оленою Шустік, керівником Центру політичної освіти партії ВО «Батьківщина», Сергієм Подгорним, керівником департаменту по роботі з фракціями в місцевих радах, Віктором Олійником, керівником департаменту партійного будівництва, Олексієм Захарченком, заступником Голови ГО «Батьківщина Молода».
15 березня представники Інституту проведи зустріч з членами політпартії БПП «Солідарність» Людмилою Обертинською, керівником відділу ідеологічної роботи й медійного забезпечення та Сергієм Тараном, радником і політологом партії.
Під час зустрічей сторони говорили про активність громад, про політичну просвіту громадян та важливість діалогу між представниками партій і громадянами. Партійці у свою чергу відмітили низький рівень активності населення в Україні та погодились з тим, що з людьми потрібно вести постійну комунікацію та працювати, особливо з молоддю.
У результаті зустрічей домовилися підписати меморандуми про співпрацю на національному рівні. Члени центральних партійних офісів запевнили в тому, що їх представники на місцях максимально співпрацюватимуть з активістами, братимуть участь у зустрічах з молоддю та дебатах. Члени партій готові надати контакти своїх регіональних представників та залучати їх до співпраці з координаторами «Активної Громади», а саме, у просвітницькій діяльності та щодо впровадження інструментів участі громадян на місцях.
За словами Олександри Скиби, підписаний меморандум на центральному рівні значно розширить можливості координаторів при роботі з партійними осередками в регіонах і дасть змогу активно залучати представників партії до роботи з просвітою та вирішення проблем місцевого населення. Окрім цього, участь партійців у заходах, зокрема дебатах, які відбудуться в регіонах уже навесні, сприятиме удосконаленню навичок дебатування як самих партійців, так і молоді, підвищить комунікацію між громадянами та представниками партій.
Зазначимо, що пропозиції співпраці були надіслані в рамках проекту «Активна Громада: право вибору» у першій хвилі до всіх центральних офісів політичних партій, що пройшли до Верховної Ради України. Надалі Інститут планує надіслати листи з пропозицією до партій, які представлені у місцевих радах та займають активну позицію у регіонах («Укроп», «Наш Край», «Демократичний Альянс», «Сила Людей» та ін.).