Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 07.03. – 13.03.

м. Дрогобич, Львівська обл.

7 березня за ініціативи членів «Активної Громади» на базі Дрогобицької центральної бібліотеки ім. Чорновола пройшов семінар-тренінг для студентської молоді міста на тему: «Реформи і виборчі системи». Спікерами на заході виступили – Олег Дьорка (Українська Галицька Партія, громадський активіст), Олег Дукас (Народний контроль, радник міського голови), Роман Грицай (Батьківщина, депутат міської ради). Під час виступів вони розповіли про власний досвід участі у виборах, про те, чому вирішили йти в громадську роботу й політику.

Активна Громада Дрогобича1

Звертаючись до студентів, спікери наголошували: все в їхніх руках – і їхні долі, і доля міста, і навіть доля країни. Для цього потрібно усвідомити, що кожен відповідальний за те, що коїться навколо, що будь-які бюджетні кошти – це кошти платників податків. Тому, важливо стежити за діями влади, навіть тоді, коли кладуть асфальт. Потрібно, використовуючи інструменти взаємодії, інформувати владу про проблеми та стежити за їх вирішенням. Потрібно вимагати чеків в магазинах – адже акцизний збір-це і міські гроші.

У свою чергу активісти поінформували молодь про інструменти взаємодії, про можливість бюджету участі та фінансування громадських ініціатив. Ключова теза – якщо дійсно любите своє місто, то маєте ставати його активними громадянами. Маєте створити те середовище, яке прийде на заміну старому «совковому». Маєте стати європейськими українцями – і так, здобувши досвід в громадській роботі йти у владу та змінювати її філософію.

Активна Громада Дрогобича2

Наступний захід представники «Активної Громади» Дрогобича заплановали вже на наступний тиждень: коли в форматі круглого столу з молоддю, спікерами від партій, які підписали Меморандум, та експертами обговорюватимуть більш детально тему про виборчі системи та інструменти взаємодії.

 

 

м. Луцьк

10 березня

«Активна Громада Луцька» взяла участь в громадських слуханнях, передбачених статутом міста щодо підвищення тарифів на громадський транспорт. Уже півроку перевізники Луцька вимагають підвищити тарифи з 3-х до 5-ти гривень.

Активна Громада Луцька 1Громадськість міста обурена такими вимогами і вважає їх необґрунтованими. У свою чергу, перевізники аргументують таке підвищення вартістю пального та ремонтом транспорту. Натомість мешканці скаржаться на вимкненні GPS-навігатори, відсутність квитків та об’єктивного обліку пасажирів.

Тому, ініціатори громадських слухань політична партія «Народний Контроль» пропонує провести повний та об’єктивний облік пасажиропотоку на всіх маршрутках у місті; провести огляд транспортних засобів на предмет їх справності та зручності; презентувати концепцію щодо запровадження «електронного квитка» та узгодити із перевізниками план реалізації. «Активна Громада Луцька» стежить за перебігом подій та надалі інформуватиме про рішення.

 

 

м. Богуслав, Київська обл.

10 березня «Активна Громада Богуслава» проводила традиційну інформаційну годину на площі Я. Мудрого, поєднуючи його з соціальним опитуванням щодо активності громадян.

Активна Громада Богуслава1

Активісти дізнавалися в перехожих про їх участь в життєдіяльності міста, про рівень обізнаності щодо обов’язків депутатів, їх звітування, про можливості та інструменти впливу на місцеву владу. Під час інфогодини також не оминули увагою проблеми місцевого рівня та обговорили можливі для шляхи їх вирішення.

 

 

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

11 березня представники «Активної Громади» під час інфогодини в с. Катеринівка спілкувалися з мешканцями стосовно громадського контролю звітності депутатів та чиновників перед виборцями. Акцентували увагу на тому, що громадяни мали б цікавитися деклараціями депутатів та чиновників. Після розмови вдалося долучити до ініціативи одного мешканця Катеринівки.

Цього дня «Активна Громада» продовжила опитування серед населення щодо активності громадян. У бібліотеці Катеринівського БК з односельцями обговорювали шляхи залучення громадян до прибирання околиць села та створенні зелених насаджень. А напередодні в с. Обознівка активісти провели зустріч з місцевою владою, на якій проінформували присутніх про діяльність ВГО «Інститут Республіка» в рамках кампанії «Активна Громада: право вибору». Також написали звернення до місцевої ради про надання приміщення Обознівського БК для проведення зборів місцевих активістів.

12 березня в Обознівському БК за ініціативи місцевих мешканців відбулась зустріч представників кампанії «Активна Громада: право вибору» з населенням.

 Активна Громада Обознівки1Під час зустрічі інформували про діяльність ВГО «Інститут Республіка» та запрошували долучитися до самої ініціативи. Під час дискусії присутні обговорили теми щодо звітності депутатів, чиновників та закликали присутніх звертати увагу на електронні декларації посадовців і їх звіти перед громадянами. Депутат місцевої ради Сергій Бутовський виявив бажання очолити ініціативну групу місцевих мешканців, що будуть самоорганізовувати населення для вирішення місцевих проблем. Тому, «Активна Громада» домовилася тримати з ними зворотній зв’язок та разом будувати вільну країну.

 

 

с. Тарасівка, Київська обл.

11 березня активісти провели чергову інформаційну годину з метою підвищення політичної освіти громадян та їх можливостей впливу на представників місцевої влади. Цього разу члени «Активної Громади Тарасівки» консультували мешканців про інструменти участі, зокрема про подання інформаційних запитів до органів місцевого самоврядування та про написання звернень до сільського голови. Під час спілкування з громадянами активісти наголосили на тому, що потрібно комунікувати з владою, говорити й показувати їм проблеми, ось тоді будуть почуті вимоги та прохання.

Активна Громада Тарасівки1

Завдяки консультаціям громадяни отримали відповідні знання та навички, які зможуть використати на практиці.

 

 

м. Суми

11 березня відбулася перша публічна дискусія в рамках проекту «РОЗМОВА PRO «Погляд зсередини: взаємодія громади та влади» за участі секретаря Сумської міської ради Андрія Баранова. Разом з учасниками обговорювали питання щодо системи роботи Сумської міської ради; комунікації громадян з владою; можливості спільного стратегічного планування розвитку міста.

Не обійшли тему використання інструментів електронної демократії у взаємодії «громада-влада». Окремо, в рамках дискусії, учасники спілкувалися про переваги та недоліки виборчої реформи та можливих варіантів її реалізації, враховуючи законопроекти введення повноцінної пропорційної виборчої системи з відкритими списками, можливість відкликання обраного депутата виборцями.

Активна Громада Сум1

Довідково. «РОЗМОВА PRO» – серія зустрічей у форматі публічних дискусій, організованих Всеукраїнською ініціативою «Активна Громада» у м. Суми, спільно з Політичним дискусійним клубом та Юридичною клінікою Сумського державного університету. Зустрічі заплановані з метою налагодження діалогу громади з представниками влади, підвищення громадської активності населення, а також сприяння політичній просвіти з питань виборчої та інших реформ.