Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 14.03. – 21.03.

 м. Тернопіль

15 березня у Тернопільському національному економічному університеті було презентовано молоді проект ВІ «Активна громада: право вибору». Перед студентами виступили двоє наймолодших депутатів Тернополя – Павло Бич (міська рада) та Інна Вовчок (обласна рада). Під час своїх виступів вони розповіли, що для досягнення успіху не важливо мати багато коштів чи знайомств, а слід бути громадсько активним, брати участь у вирішенні проблем міста та вивчати політичне середовище.

Активна Громада Тернопіль

У свою чергу Рустам Ергешов, координатор ВІ «Активна громада» у Тернопільській області, представив проект «Право вибору», метою якого є:
– навчити громадян вирішенню проблем своєї вулиці, міста, країни;
– пояснити механізми взаємодії та співробітництва із зацікавленими сторонами;
– створення містку між владою та громадою для пояснення реформ, роз’яснення функцій влади та організації адвокаційних кампаній.  Також студенти дізнались про освітній проект «Школа громадської активності», під час якого зможуть прослухати курс тренінгів та семінарів, спрямованих на виховання майбутніх громадських діячів.

Активна Громада Тернопіль1

16 березня активісти презентували проект «Активна Громада: право вибору» від Інституту «Республіка». Студенти Тернопільського національного педагогічного університету теж отримали змогу долучитись до проекту, метою якого є підвищення обізнаності молоді щодо механізмів вирішення проблем у своєму місті та підвищення їх політичної обізнаності. Приємно відзначити, що студенти з цікавістю сприйняли інформацію та запевнили у своїй активній участі.

 

м. Богуслав, Київська обл.

15 березня

Активісти продовжують налагоджувати співпрацю з учнями і студентами в рамках проекту «Активна Громада: право вибору». Цього разу в читальній залі районної бібліотеки відбувся навчальний тренінг щодо дебатного турніру, який у м. Богуслав відбудеться 4 квітня.

Активна Громада Буслава1

На заході були присутні учні місцевих шкіл та студенти гуманітарного коледжу – потенційні учасники дебатів. У ході тренінгу присутні обговорили правила турніру, що відбуватиметься на прикладі британських парламентських дебатів, розглянули загальні ролі дебатерів та провели інструктаж і міні-лекції щодо тем турніру. Як зазначає регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Богуслава Анастасія Ращенко, протягом тренінгу велася жвава дискусія: «Дуже раді бачити зацікавлену молодь, яка готова брати активну участь в житті міста, розвивати себе та змінювати країну на краще».

 

 

м. Рівне

15 березня

Меморандум про співпрацю у сфері розвитку політично-культурного, активного суспільства в Україні, захисту проявів демократії підписали між собою представники РОГО «Комітет виборців України» і Громадської організації «Всеукраїнське громадське об’єднання «Інститут «Республіка». Під час зустрічі, яка відбулася в офісі Рівненського КВУ, директор організації Олексій Горецький і представниця ГО «Всеукраїнське громадське об’єднання Інститут «Республіка» Наталія Малиновська обговорили питання важливості долучення якомога більшої кількості активних громадян до процесів суспільно-політичних змін, що відбуваються в нашій державі і в області, зокрема.

Активна Громада Рівне

Так, обидві організації домовилися співпрацювати і спільно проводити різні навчально-просвітницькі заходи у сфері активізації та залучення молоді до впливу на розвиток власної громади. Також Рівненський КВУ й Інститут «Республіка» працюватимуть над тим, аби поліпшити рівень комунікації і взаємодії депутатів різних рівнів зі своїми виборцями в громадах.

16 березня

Народний депутат України Юрій Вознюк підписав Меморандум про співпрацю з Громадською організацією «Всеукраїнським Громадським Об’єднанням «Інститут «Республіка» в рамках реалізації Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада». «На громадську приймальню з-поміж різних звернень громадян надходять колективні звернення громад з питань, вирішення яких знаходиться в площині місцевого самоврядування та залежить від активності та ініціативності самих заявників. Тому маємо спільне бачення з Інститутом «Республіка» щодо необхідності співпрацювати у напрямку підвищення політичної освіти громадян та сприяти їх активізації, інформувати про різноманітні правові механізми захисту власних прав та вирішення колективних проблем», – коментує народний депутат Юрій Вознюк.

Активна Громада Рівне 1

Сторони домовилися про співпрацю та організацію заходів з метою політичної просвіти, активізації та залучення молоді до впливу на розвиток власної громади, обговорення актуальних реформ в Україні. Зокрема, реформи місцевого самоврядування, виборчої реформи, реформ у соціальній сфері. Також домовилися про розповсюдження інформаційних матеріалів організації в громадських приймальнях народного депутата.
Джерело: Вознюк.інфо

 

м. Южне, Одеська обл.

15 березня у м. Южному представники ВІ «Активна Громада» провели інформаційну годину, під час якої традиційно розповідали про ініціативу, про досягнення та обговорювали місцеві проблеми. Одне із найбільш актуальних питань стосувалось переходу до ОСББ. Воно наразі одне із найболючіших, зазначає координатор ініціативи Андрій Коновалов. Переважна більшість мешканців багатоквартирних будинків не заглиблюються у даний процес та особливості переходу, має дуже поверхневі знання, не бажає більш детально цікавитися тим чи іншим питанням. Саме через це виникає чимало конфліктних та спірних ситуацій між мешканцями та тими, хто взяв на себе відповідальність керувати даним процесом (голови,члени ініціативних груп тощо). У мешканців також виникає чимало питань до представників влади щодо додаткового фінансування подібних новоутворень.

Активна Громада Южне

У ході зустрічей активісти цікавилися у громадян стосовно їхньої залученості до життя міста та щодо участі у вирішенні місцевих проблем. Після цього активісти завітали до КП «Южводоканал» та проінформували працівників закладу про особливості діяльності та розповіли про проект «Активна Громада: право вибору». Співрозмовники неодноразово акцентували увагу на пасивності як звичайних мешканців міста, так і представників влади, вказали, що депутати не виконують свою роботу. Тому, завдання щодо налагодження комунікації представників влади та громади актуальне, як ніколи.

  

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

18 березня мешканці с. Обознівки провели весняне прибирання території рідного села, за  підтримки представників ініціативи «Активна Громада». Сама ж ідея суботнику належить небайдужим жителям села. Таким чином, удалося поєднати корисне з цікавим: під час прибирання обговорювали з населенням необхідність активної життєвої позиції у вирішенні місцевих проблем. Активісти розповідали про шляхи налагодження взаємодії з представниками влади, спонукали громадян відвідувати сесії місцевої ради та вимагати від обранків звітування перед виборцями.

Активна Громада Обознівка 1

Цього ж дня регіональний координатор ініціативи Сергій Міценко провів інфогодину у приміщенні бібліотеки с. Катеринівка. Розповідав про виборчу реформу та проект «Активна Громада: право вибору», надавав відповіді та консультації громадянам стосовно інструментів участі та методів налагодження діалогу з місцевою владою.

 

м. Горішні Плавні, Полтавська обл.

15 березня у конференц-залі Політехнічного коледжу відбувся інформаційний захід у рамках кампанії «Активна Громада: Право вибору».  Під час заходу 80 студентів та викладачів дізналися про діяльність  Інститут «Республіка», мету та завдання організації.  А також учасникам зустрічі розповіли про такий різновид публічної дискусії як британські парламентські дебати та запросили до участі в місцевому турнірі.

Активна Громада Горішні Плавні 1

16 березня відбулася зустріч «Активної  Громади» Горішніх Плавнів з молоддю ВПГБУ. Під час заходу 36 учнів та представників адміністрації Вищого професійного гірничо-будівельного училища, а також журналісти міського радіомовлення й газети «Громадська думка» дізналися про діяльність Інституту «Республіка» та громадської ініціативи «Активна Громада» у напрямках просвіти молоді. Коментуючи показ відеороликів «Країна це ми! Ланцюг добра в дії» та «Влада – це ти! Круговорот Народовладдя» координатор ініціативи Володимир Дмитренко зауважив, що тільки активна життєва позиція громадян і розуміння своєї відповідальності за розвиток міста та країни зруйнує той «менталітет», який не дозволяв українцям жити на гідному рівні останню чверть століття.

Активна Громада Горішні Плавні

У свою чергу Анастасія Походій та Вероніка Тіора з дебатного клубу «Кредо» розповіли про такий незвичний для нашого міста різновид публічної дискусії, як британські парламентські дебати. Учасники заходу мали змогу почути від дівчат про позитивний досвід використання у житті навичок, отриманих під час підготовки та участі в дебатних турнірах, а також про подорожі Україною, що отримують як бонус дебатери.  Наприкінці заходу учнівська молодь ВПГБУ отримала запрошення до участі у дебатному турнірі, національний фінал якого відбудеться у м. Київ.

  

 

м. Кропивницький

15 березня регіональний координатор Всеукраїнської кампанії «Активна Громада: право вибору» Інституту «Республіка» Анатолій Стоян у Кіровоградському кооперативному коледжі економіки і права імені М.П.Сая (далі – Коледж) провів консультацію та бліц – тренінг з підготовки до регіональних дебатів.

Активна Громада КропивницькогоУчасниками цього заходу були капітани / представники студентських команд: Катерина Ланчуковська (КДПУ імені Володимира Винниченка), Вікторія Демчик (КНТУ), Сергій Новосад (Кіровоградський інститут МАУП), Володимир Опря (Кіровоградський інститут розвитку людини), Владислав Павлиш (Донецький національний медичний університет МОЗ України) та Олександр Лещенко з командою Коледжу. Катерина Ланчуковська поділилася власним досвідом участі у Всеукраїнських дебатах, що проводилися 23 грудня минулого року в Києві. Детально було обговорено функції гравців британського формату дебатів, критерії оцінок, а також змодельовано дебати з обговорення тем майбутніх дебатів від команд «влади» та «опозиції». По завершенню відбулося командне налаштування на відбіркову гру та сам фінал, що відбудеться у квітні в Києві.

21 березня регіональний координатор Всеукраїнської кампанії «Активна Громада: право вибору» провів для студентів другого курсу семінар на тему: «Як громаді управляти містом?» Захід відбувся за сприяння декана факультету економіки та менеджменту Центральноукраїнського (Кіровоградського) національного технічного університету (ЦНТУ), депутата Кіровоградської міської ради, обраного від МОПП «УКРОП» Володимира Зайченка.

Активна Громада Кропивницький

Під ча зустрічі активісти говорили з молоддю про вплив на прийняття рішень міською радою за допомогою інструментів громадської участі, що потрібно зробити для впровадження реформ, активізації громади, налагодження діалогу та співпраці між владою та громадою? У ходу розмови студентів зацікавила інформація про майбутні дебати на тему виборчої реформи. Зокрема, активну участь у семінарі брав член студради вишу, капітан команди з дебатів ЦНТУ – Павло Пташко, який приєднався до активної діяльності.