Місто Мена Чернігівської області стало першим з пілотних міст, де запровадили етичні стандарти для депутатів міської ради та міського голови.
15 грудня на сесії Менської міської ради було прийнято рішення про затвердження Кодексу етики для депутатів Менської міської ради та міського голови та Положення про етичну комісію. У прес-службі міськради наголосили, що “це результат численних обговорень з громадськістю, депутатами та посадовими особами місцевого самоврядування”.
Варто підкреслити, що громадські діячі з Чернігівщини Тетяна Сергієнко, Павло Пущенко та Сергій Старченко доклали чимало зусиль, аби переконати депутатський корпус та громадян міста у необхідності прийняття такого рішення. Нині активісти не приховують свою радість.
“Наша команда задоволена отриманим результатом і дуже вдячна за плідну співпрацю, в першу чергу, Заступнику міського голови Інні Скляр та міському голові Генадію Примакову. Далі будемо співпрацювати під час створення комісії та її подальшої роботи“, – підкреслює член коаліції “Прозорі ради” в Чернігівській області Старченко Сергій.
Відомо, що вже понад пів року в 4 пілотних областях (Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській та Чернігівській) діє кампанія з імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування, яка втілюється Інститутом “Республіка” та Центром “Ейдос”.
Затвердження Кодексу Етики та Положення про етичну комісію встановить правила належної поведінки для осіб, яким громадяни делегували право представляти їхні інтереси в місцевій раді. Це стосується поводження на засіданнях ради, стосунків з виборцями та ЗМІ, міжфракційних відносин, стосунків з іншими партіями тощо. Окрім того, документи містить важливі положення стосовно запобігання проявам корупції, врегулювання конфлікту інтересів, а також отримання подарунків та винагород.
Як зазначалось раніше, Проекти Етичного Кодексу та Положення про етичну комісію при місцевих радах були розроблені експертами відповідно до ЗУ “Про місцеве самоврядування”, ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, ЗУ “Про запобігання корупції”, а також методичних рекомендацій НАЗК. Фінальний варіант Етичного Кодексу та Положення про етичну комісію розроблявся з урахуванням пропозицій від громадськості та депутатів.
Примітка. Кампанія з імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом “Республіка” та Центром “Ейдос” у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.