У Сумах 26 липня у залі Центру надання адміністративних послуг відбулася презентація публічної консультації з використанням інструменту «Ваша Думка», а також був підписаний меморандум про співпрацю між Сумською міською радою та Інститутом «Республіка».

Захід відбувся за участі міського голови Олександра Лисенка, директора департаменту комунікацій та інформаційної політики Сумської міської ради Антоніни Кохан та регіонального координатора Всеукраїнської ініціативи “Активної Громади Сумщини” Михайла Горкуші.

«Сьогодні знакова подія, адже впроваджується нова можливість для громадян впливати на рішення органів місцевої влади, місцевого самоврядування. Думаю, що новий інструмент набере достатньо популярності та дасть вагомі результаті і зацікавить більшість містян різних вікових категорій, що зможуть долучитися до процесу прийняття управлінських рішень», – зауважила Антоніна Кохан.

Олександр Лисенко також зазначив, що найважливіше завдання – зробити громаду активною та дієвою, адже завдяки цьому можливе швидке розв’язання проблем міста. Тому міський голова вважає, що цей проект досить корисний для громадян.

«Коли проблему почуто, спільно опрацьовано, та вирішено разом з людьми. Але є загальноміські проблеми. Цей проект — можливість людей висловити свою думку по різних питаннях, якими сьогодні займається міська влада. Це можливість, завдяки якій ми також зможемо почути що хочуть люди по конкретних питаннях, які сьогодні існують і по конкретних проектах, які сьогодні втілюються в життя, або плануються, або будуть ініційовані мешканцями», говорить Олександр Лисенко.

Запропонований інструмент – веб-ресурс «Ваша думка», дозволяє залучити різні верстви населення – від студентства до пенсіонерів. Регіональний координатор Михайло Горкуша розповів про пілотний запуск проекту та власне про цей ресурс.

«Ваша думка» — це ресурс, за допомогою якого відбувається діалог, будується комунікаційний майданчик між громадянами та владою, щодо інформування обох сторін про можливі перспективи розвиту міста та варіанти вирішення тих питань, які обидві сторони вважають нагальними на сьогодні для Сум. Ця система передбачає залучення всіх категорій населення, бо ми можемо підтримувати ті, чи інші варіанти питань, які виносяться на публічну консультацію як і онлайн, так і SMS повідомленнями, що є зручним для долучення до консультації максимально широкої аудиторії, яка візьме участь у прийнятті рішення» , – говорить Михайло Горкуша.

Після підписання меморандуму про співпрацю координатор запропонував присутнім обрати один з варіантів з питання діючої публічної консультації, а саме: «Де розташувати чергову міську точку доступу Wi-Fi для безкоштовного Інтернету?».

Учасники прес-конференції висловлювали свої думки онлайн (за посиланням https://vdmk.org/4106) та за допомогою SMS (повідомлення «4106 N» на номер +380931770035, де N — номер обраного варіанту відповіді).
Sumy PK, сайт (1)

Долучитися до обрання власного варіанту в публічній консультації запропонували також всім містянам, адже діє вона до 26 серпня.

Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» — об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Проект «Roadmap for Government» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).