30 липня у Києві відбувся форум-театр «Право вибору переселенців». Захід проходив у конференц-залі простору «INVERIA».

Форум-театр – це метод інтерактивної роботи з різними прошарками суспільства, спрямований на вирішення соціальних проблем. Сутність його полягає у пошуку шляхів розв’язання проблеми чи виходу зі складної життєвої ситуації в межах запропонованої теми вистави спільно з глядачами.

1

Метою було сприяння реалізації конституційних прав ВПО та їх активної участі у розбудові країни через інструмент прямої демократії – вибори. Модераторами заходами були координатори «Активної Громади» із Запоріжжя і Рівного Анна Єрьоменко та Наталія Малиновська.

2

Для участі у виставі не потрібно було мати попередній акторський досвід. Найважливіше –  бажання поділитися життєвим досвідом на задану тему форум-театру.

3

Активісти, координатори та переселенці долучилися до заходу. Під час зустрічі учасники обговорювали існуючі проблеми у сфері виборчого права ВПО, грали в інтерактивні ігри, ділилися думками і враженнями та створювали виставу, яку вже ввечері продемонстрували глядачам.

4

Так, за допомогою яскравої мініатюри переселенці та громадські активісти «розповіли» присутнім про наболіле. У виставі актори висвітлили проблеми, з якими вразливим верствам населення доводиться мати справу чи не щодня. Переселенці не відчувають себе частиною місцевої громади, якщо не мають такі ж права як і місцева громада. Емоційна гра учасників дійства не залишила нікого байдужим. Із захопленням глядачі спостерігали за виставою, і по закінченню запропонували акторам зіграти на Всеукраїнському форумі «Внутрішньо переміщені особи та право вибору в Україні», що проходив наступного дня.

6

«Форум-театр – ефективний спосіб взаємодії між людьми. Саме завдяки такому неформальному спілкуванню можна подолати різні стереотипи щодо переселенців», – зазначає Анна Єрьоменко.

Організатори заходу кажуть, що такий інтерактив допомагає проявити свій потенціал, відкритися по-новому, а також закликати інших говорити про наявні проблеми та спільними зусиллями розв’язувати їх.

Примітка. Подібні вистави відбудуться в 20 містах України в межах діяльності Інституту «Республіка» та Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» за підтримки Фонду сприяння демократії при Посольстві США в Україні.