Координатори ВІ “Активна Громада” взяли участь у  Форумі організацій громадянського суспільства Хмельницької області. 

Форум “Взаємодія влади та громадськості” відбувся 23 січня 2020 року та зібрав представників організацій громадського сектору, які працюють на території Хмельниччини та представників місцевої влади, експертів Програми розвитку ООН та ІСАР “Єднання”. 

Форум мав на меті покращити співпрацю між організаціями громадянського суспільства Хмельницької області. В майбутньому це призведе до вирішення актуальних проблем діяльності громадських та благодійних організацій, спілок, налагодження ефективної взаємодії влади з громадянським суспільством.

Представники ВІ “Активна Громада” Хмельниччини також долучилися до роботи Форуму та представили діяльність Ініціативи. Юлія Мазур та Сергій Толстіхін розповіли про діяльність ВІ “Активна Громада”, як у Хмельницькому, так і по всій Україні. Вони презентували результати роботи команди за поточний та попередній роки і поділилися планами на 2020-тий рік. 

Active community (1)

Ще перед новорічними святами координатори ВІ “Активна Громада” презентували посібник “Інструментарій для громадян”. Юлія та Сергій також розповіли учасникам Форуму про цей посібник, адже він є настільною книгою для активістів, як досвідчених, так і тих, які лише починають працювати у громадському секторі. У ньому зібрано методи налагодження комунікації між усіма стейкхолдерами у громаді, інструменти участі громадян у вирішенні питань місцевого значення, етапи розробки стратегії, успішні історії та корисні поради від громадських організацій.

Не могли Юлія та Сергій не згадати про “Статут Хмельницького у коміксах”. Цей проєкт був реалізований 2018 року та набув неабиякої популярності серед Хмельничан. Саме за допомогою цього формату (коміксу) вдалося в легкій формі розповісти дітям про такий серйозний документ, як статут міста. Хмельницький був першим містом, який втілив в життя такий креативний задум, згодом цю ідею перейняли у Кам’янці-Подільському. Наразі лише у цих двох містах є статут у форматі коміксу. 

83078982_2420418981620939_308704833144094720_n

– Нам було неабияк приємно презентувати не лише нашу діяльність, у Хмельницькому, але й розповідати загалом про ВІ “Активна Громада”. Для нас це сім’я, яка постійно збільшується та скоро матиме представництва в усіх областях України. Також було цікаво дізнатися про інші організації та ініціативи, які діють в нашому місті. Ми побачили навколо себе однодумців, які хочуть змінювати країну та починають з себе. Тому, ми впевнені, що будемо налагоджувати співпрацю та реалізовувати спільні проєкти, – розповідає комунікаційний координатор ВІ “Активна Громада” у місті Хмельницький Сергій Толстіхін.

Важливою частиною форуму було обговорення актуальних проблем розвитку організацій громадянського суспільства Хмельницької області та шляхів їх вирішення у форматі “світового кафе”. Учасники обговорювали: 

  • актуальні аспекти законодавства, що регулює діяльність організацій громадянського суспільства;
  • пошук спільних проєктів та напрямків роботи ОГС Хмельницької області;
  • напрямки співпраці організацій громадянського суспільства з владою в Хмельницькій області.

Формат “світового кафе” допоміг виробити рекомендації стосовно розвитку громадянського суспільства у Хмельницькій області залучивши до обговорення і представників влади, і громадськості. 

82782733_176334303771640_6305691660512657408_n

Регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” у Хмельницькому Юлія Мазур.

– Ми дуже раді, що такі заходи відбуваються не лише в столиці, в Києві, але й в регіонах. Дуже важливо показувати людям, що зміни – це не лише революції, а зміни – це маленькі дії щодня. Це вирішення місцевих проблем, це самоосвіта, це спільний розвиток, співпраця. Ми можемо зробити свої міста не просто комфортними для життя, але й успішними у різних сферах: екологія, туризм, просвіта, культурні фестивалі та багато іншого. Для реалізації будь-якої ідеї потрібно дві умови: велике бажання та команда. Саме під час Форуму ми почули ідеї та плани кожного і знайшли однодумців. Тому, єднаймося, бо від нас залежить доля країни, – розповідає регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” Юлія Мазур.

Форум завершився підписанням Меморандуму про співпрацю між організаціями громадянського суспільства Хмельницької області. Учасники напрацювали можливості створення неформальної регіональної коаліції організацій громадянського суспільства Хмельниччини та домовилися про подальшу співпрацю.

Такі заходи є надзвичайно важливими для налагодження та покращення взаємодії між владою та громадою, що призводить до синергії та підсилення кожного з учасників. Ми щиро вдячні організаторам Форуму ГО “Подільська правова ліга” та за підтримки проєкту “Програми розвитку” ООН в Україні.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.