Дискусія про перспективи міста в умовах об’єднаної громади, цінності та етичні стандарти, яких повинні притримуватись публічні особи міста, відбулася на Закарпатті.

10 грудня в місті Перечин відбувся Форум етичного врядування, який згуртував понад 70 небайдужих містян. Під час заходу відбулося публічне звітування міського голови Івана Погоріляка, депутатського корпусу та членів виконавчого комітету за рік діяльності. Учасники також обговорили можливості й виклики перед містом в умовах об’єднання та поміркували над перспективами дотримання етичних стандартів виборними посадовцями.

perechyn1

За словами міського голови, робота міськради проводиться прозоро й відкрито, працює новий сайт, на якому оприлюднюється вся публічна інформація. Створено сторінку у соціальній мережі. Крім цього, усі сесії знімаються, а відео розміщується на сайті міськради у розділі «Прозорість влади». У цьому ж розділі також розміщено доступ до офіційного порталу публічних фінансів, де кожний охочий може ознайомитися з фінансовими потоками міського бюджету.

У свою чергу, секретар міської ради Олеся Вовканич представила проект Етичного кодексу, що ґрунтується на чотирьох цінностях: відповідальності, поваги, справедливості та доброчесності. Кожен принцип містить стандарти бажаної та обов’язкової поведінки, яких мають дотримуватись депутати.

perechyn2

Окрім того, на основі аналізу порушень етичних норм та вирішення ситуацій з конфлікту інтересів депутатами поточної каденції, Олеся Вовканич запропонувала підтримати створення етичної комісії. До її складу мають увійти представники громадськості для контролю поведінки за етичним стандартом публічних осіб ради.

Наприкінці заходу, міський голова Іван Погоріляк запевнив учасників форуму, що спільно з колегами із сільських рад, які вирішили об’єднатись з Перечином в єдину громаду, та депутатами цієї каденції внесуть на розгляд новоствореної ради Етичний кодекс та Положення про етичну комісію. Адже нова громада має почати свою роботу на доброму фундаменті.

perechyn

Примітка. Кампанія з імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом «Республіка» та Центром «Ейдос» у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.