Рівно через два роки після Майдану ми вимушені знов захищати базові цінності та свободи! Свободу мирних зібрань, гарантії місцевого самоврядування – участь у прийнятті рішень, доступі до публічної інформації, врахування інтересів громади. Ужгород – це наше місто! Закарпаття – це наша територія!

12122532_915434561883244_6367199529233582217_n

 

17 березня 2016 року Закарпатська обласна рада затвердила регламент, яким обмежує доступ громадян до засідань ради.

25 березня 2016 року головою Закарпатської обласної ради затверджено Порядок реєстрації осіб, які бажають бути присутніми на пленарних засіданнях обласної ради.

14 квітня 2016 року Ужгородською міською радою планується затвердження регламенту, яким також обмежує доступ громадян до засідань ради.

Що поєднує названі події? Це намір місцевих рад обмежити участь громадян у місцевому самоврядуванні, а відтак монополізувати його. Громада позбавляється можливості бути присутньою на засіданнях рад за критерієм місця реєстрації або кількості вільних сидячих місць у залі.

Якщо Вам пощастило потрапити у зал засідань, то: 1) Забороняється вносити та використовувати плакати, лозунги, гучномовці. Розміщення будь-яких плакатів, банерів із закликами, тощо, на трибуні також забороняється. 2) Заборонено користуватись персональними засобами зв’язку. Заборонено здійснювати та приймати телефонні дзвінки.

Очевидним є те, що ці заборони позазаконом. Однак, не має жодного сумніву в тому, що охоронні підрозділі поліції будуть керуватись вказівками рад і зі скандалами перешкоджатимуть громадянам у доступі до самоврядування.

11 квітня 2016 року виповнюється друга річниця від тоді коли громада на хвилі перемоги Майдану пожвавилась та виборола дієві механізми участі у самоврядуванні.

Положення про громадську раду (консультації з громадськістю).

Положення про місцеві ініціативи.

Положення про громадські слухання.

За два роки громада та місцеві ради не стали партнерами. Діалог не вийшов, майданчики для консультацій згортаються. Громада почала використовувати сесійну залу (публічне місце) для волевиявлення та протесту. Як наслідок, частішають випадки повідомлення про замінування під час розгляду радами незручних питань. Проводяться де-факто закриті засідання під прикриттям поліції. 05 квітня 2016 року та 9 листопада 2015 року найбільш резонансні випадки. Для всіх є очевидним, що ради починають закриватись від людей та згортати здобутки Майдану.

Разом з цим, нещодавно соціологічною групою «Рейтинг» було презентовано результати муніципального опитування жителів усіх обласних центрів. Так от, участь громади у процесі прийняття рішень владою важливою вважають 94% ужгородців. А від так вони готові також долучатися до розробки пропозицій для міської ради (3-е місце з 24). Разом з тим, зафіксовано повну недовіру до всіх місцевих владних інститутів.

В ситуації спроби інвалідизації усіх механізмів участі у самоврядуванні та обмеженості діалогу, найефективнішим засобом захисту громадянських та соціальних прав громади залишається мирний протест. Будь-які обмеження та посягання на свободу зібрань неприпустимі, і мають отримати гідну відсіч!

Рівно через два роки після Майдану ми вимушені знов захищати базові цінності та свободи! Свободу мирних зібрань, гарантії місцевого самоврядування – участь у прийнятті рішень, доступі до публічної інформації, врахування інтересів громади. Ужгород – це наше місто! Закарпаття – це наша територія! Ніхто не має права монополізувати самоврядування, бо це питання громади! Депутати – лише представники громади в радах!

У звязку з цим, та з метою реалізації у повній мірі положень Європейської хартії місцевого самоврядування, принципів субсидіарності та громадянської участі, та з метою гарантування непорушності права на мирний протест, Громада скликає загальноміське віче ужгородців у цю неділю, 10.04.2016 року о 13.00 год. на пл. Театральній.

 

Приходьте! Недамо реваншистам розтоптати наші свободи!

 

Громадянська ініціатива #Кірпічка

Громадська рада Ужгородської міської ради

ВГО “Інститут Республіка”